• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Seznamte se se zkorumpovaným miliardářem, který vyvolal novou Studenou válku

    1-2-2018 AC24 71 752 slov zprávy
     

    Člověk se musí ptát, proč je krize v americko-ruských vztazích, ač mají Washington s Moskvou více společných problémů než věcí, v nichž není společný zájem, včetně konfrontace s mezinárodním terorismem, stabilizace Sýrie a dalších částí světa, které jsou ve zmatku, a bránění šíření jaderných zbraní. I přes to všechno, jsou USA a Rusko v současnosti zaklíněni do nepřátelských vztahů oko za oko, zub za zub, které do jisté míry připomínají Studenou válku.

    Kromě hledání obětního beránka k vysvětlení porážky Hillary Clinton, jak k tomu vlastně mohlo dojít? Zanícení pozorovatelé americko-ruských vztahů Israel Shamir spolu se snad nejslavnějším americkým investigativním žurnalistou Robertem Parrym si myslí, že člověkem, který má na této nové Studené válce největší zásluhy, je William Browder, provozovatel spekulativního fondu, který si nahrabal jmění ve zkorumpovaném světě 90. let na obchodování s ruskými komoditami.

    Browder rovněž stojí za tou pro současnou vládu Spojených států symptomatickou mizernou informovaností o mezinárodním vývoji, neboť právě on je zdrojem značného množství „expertních výpovědí“ v Kongresu, které přispívají k současnému geopolitickému patu. On se nějak vynořil jako důvěru požívající zdroj i přes skutečnost, že má vlastní zájmy na dosahování určitých výsledků. Přitom se přehlíží i to, že se v roce 1998 zřekl amerického občanství, údajně, aby se vyhnul daním. Teď je britským občanem.

    K neblahým dopadům Browderova vlivu patří i to, že je za Manitskyho zákonem z roku 2012, který těží z ochoty Kongresu démonizovat Rusko a udělal hodně, aby otrávil vztahy mezi Washingtonem a Moskvou. Tento zákon uvaluje sankce na jednotlivé ruské činitele, na což Moskva pohlíží jako na nepatřičné vměšování do činnosti svého justičního systému.

    Mediální favorit Browder, který se sám povyšuje na „Putinova nepřítele č. 1,“ sám sebe líčí jako nezištného zastánce lidských práv, ale jejím opravdu? Zneužívá svého bohatství k hrozbám žaloby každému, kdo zpochybní jeho verzi událostí, čímž účinně mnohé kritiky umlčuje. Tvrdí, že jeho účetní Sergej Manitskij je křížovou výpravu vedoucí „advokát“ spravedlnosti, který objevil, že ten systém daňových podvodů za 230 milionů $, do kterého byl zapojen jeden s podniků s Browderovou účastí Hermitage Capital, byl ve skutečnosti zinscenovaný zkorumpovanými ruskými policejními náčelníky, kteří Magnitskéo zatkli a zařídili jeho smrt v ruském žaláři.

    Mnozí byli k Browerově povídačce skeptičtí a měli podezření, že ten podvod Browder se svým účetním fakt udělali. Nedávno tuto alternativní verzi podpořil i ruský soud, když koncem prosince rozhodl, že Browder svou společnost záměrně přivedl k bankrotu a provedl tak daňový únik. Byl v nepřítomnosti odsouzen k devíti letům vězení.

    William Browder se nedávno opět dostal do zpráv ve spojitosti s výpovědí spojenou se skandálem Russiangate. 16. prosince senátorka Diane Feinstein ze senátní justiční komise zveřejnila přepis výpovědi poskytnuté Glennem Simpsonem, zakladatelem Fusion GPS. Podle Jamese Cardena v ní byl Browden 50 krát zmiňován, ale ani tyto opakované citace zjevně podle mediálních reportáží neznamenaly, že by s tím měl cokoliv společného, protože v reportážích o tomto se o něm New York Times, Washington Post ani Politico vůbec nezmiňují.

    Fusion GPS, která byla zapojena do výzkumu, ze kterého vzešla Ocelová složka zneužitá k diskreditaci Donalda Trumpa, rovněž poskytla vyšetřovací služby spojené s žalobou v New York City spojenou s ruskou společností zvanou Prevezon. Přitom informace poskytnuté Browderem byly podkladem pro tuto žalobu v souběhu s tím, že tato společnost a její obchodní praktiky byla vyšetřována v Rusku. Simmons trval na tom, že Browder se ve svých výpovědích o svých aktivitách projevoval dost vyhýbavě a jeho tvrzení byla rozporuplná. Tvrdil dokonce, že nikdy nenavštívil Spojené státy a nevlastní tam žádný podnik ani nemovitost, což je všechno nesmysl, když k tomu patří jeho vlastnictví domu v Apenu v Coloradu prostřednictvím krycí společnosti. Opakovaně prchal, a to doslova, při pokusech poslat mu předvolání, kdy by musel vypovídat pod přísahou.

    Podle Pera Simmonse Browder v Rusku využíval krycích společností jak v místním měřítku, tak ve světovém měřítku, aby unikal zdanění a skrýval své vlastnictví, i když, jak poukazuje, to byl v té době jen jeden z mnoha zkorumpovaných podnikatelů fungujících v tom, co tehdy bylo podnikatelské prostředí Divokého západu. Já však kladu otázku: „Proč se takovému člověku dostalo věrohodnosti a umožnilo se mu úplně volně vstřikovat jed do kriticky důležitých americko-ruských vztahů?“ Odpovědí by mohlo být, sleduj peníze. Israel Shamir hlásí, že Browder byl důležitým sponzorem senátora Bena Cardina z Marylandu, který byl hlavní silou za Magnitskyho zákonem.

    Philip M. Giraldi

    Zdroj: strategic-culture.org

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑