• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Byl předpovězen katastrofický pokles inteligence lidstva

    23-12-2019 Sputnik CZ 78 273 slov zprávy
     

    Lidé nyní pumpují CO2 do atmosféry takovým tempem, že ohřívají atmosféru. Většina lidí , že znečištění vzduchu může způsobit fyzické nemoci, a to zejména ty, které souvisejí s plícemi. Nové důkazy ovšem naznačují, že může způsobit i duševní škodu.  Když roste hladina CO2, můžeme čelit dalšímu problému – zmateným myšlenkám. Předchozí výzkum ukázal, že vyšší než normální úrovně CO2 mohou vést ke kognitivním problémům. V této nové studii se výzkumníci podívali na problém zvýšení hladiny CO2 v atmosféře a na jeho dopad na děti, které se učí ve škole.


    Výzkumníci pozorovali, jak rostoucí úrovně oxidu uhličitého ovlivňují učení dětí. Předchozí experimenty ukázaly, že vysoká koncentrace plynu ovlivňuje duševní kapacitu, ale problém lze snadno vyřešit tím, že se v místnosti vyvětrá. Současně nebyl znám účinek čerstvého vzduchu s velkým množstvím oxidu uhličitého.


    Scénáře možného vývoje


    Odborníci zvažovali dva scénáře. V tom prvním lidstvo snižuje množství skleníkových plynů uvolňovaných do atmosféry, přičemž v tom druhém zůstávají emise na stejné úrovni.
    Ukázalo se však, že kognitivní schopnosti studentů stejně klesají. Vědci předpovídají, že v tom nejlepším případě budou kognitivní schopnosti sníženy o 25 procent do roku 2100 a v tom nejhorším až o 50 procent.



    Výzkumníci poznamenávají, že je to jejich první studie, která se zaměří na dopad na lidi, kteří pravidelně dýchají vyšší úroveň CO2. Dále poznamenali, že tomuto problému lze předejít ukončením emisí CO2.


    Vědci uznávají, že nevědí, jak může znečištění ovzduší způsobovat kognitivní pokles, ale naznačují, že by mohlo mít určitý dopad na bílou hmotu v mozku vzhledem k úloze, kterou hraje při koordinaci komunikace mezi mozkovými oblastmi. Také není jasné, který prvek znečištění ovzduší by mohl být na vině.





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑