• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Test pro Noru Fridrichovou: Rusko je pátou nejméně zadluženou zemí. Je to informace, dezinformace, nebo proruská propaganda?

    31-10-2019 Tadesco 127 421 slov zprávy
     

    Vážení čtenáři, začneme se zabývat výkladem (mimo jiné) co je informace, dezinformace, či proruská propaganda. Zdá se totiž, že honosně nazvaný Ústav žurnalistiky, Česká televize v čele s Norou Fridrichovou či expertem Šlerkou mají demokratický deficit.



    A co víc: dokonce vědomě tyto fantasmagorie či demagogie předávají i dětem na školách.


    V žurnalistice existují totiž pouze dvě polohy: pravda a nepravda. A pak názory z různých pohledů. A těch může být třeba tisíc viz zda je sklenice poloprázdná, či poloplná. Nebo co bylo dřív, slepice nebo vejce, či kde končí nekonečno. Milion názorů a znak nekonečný:



    A nyní pro Newsroom 24 a specialisty na demokracii.


    Rusko je pátou nejméně zadluženou zemí světa. Může to být dezinformace, když je to pravda? A pokud je to popsáno jako fakt snadno dokazatelný, může to být proruská propaganda? (Leden 2018) Rusko patří mezi nejméně zadlužené země a patří mu 5. místo na světě, kdy zadlužení činí cca 12,60 % k HDP a své zadlužení stále snižuje. Státní dluh Ruska je velice nízký ve srovnání s vyspělými zeměmi, jako jsou USA nebo Spojené království. Zahraniční dluh Ruska činil 525 miliard dolarů, ve srovnání se 7,5 biliony dolarů ve Velké Británii, 5 biliony dolarů ve Francii, 4,8 biliony dolarů v Německu a 21 bilióny dolarů ve Spojených státech.



    Co je zajímavé: na internetu o hospodaření Ruska najdete pouze krize, katastrofy, zhroucení. Zkuste si najít porovnání...


     Vlastně ano: zkuste si dát do vyhledávače Google Rusko a zadlužení a naskočí...



    Záhada zadlužení Ruska



    Nízký ruský dluh byl potvrzen vedoucí Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeovou v květnu na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradě (SPIEF). „Rusko zavedlo obdivuhodný makroekonomický rámec, úsporu na ‚deštivý den‘, ponechání plavného směnného kurzu, zavedení cílené inflace a posilování bankovního systému. V důsledku toho bylo schopno vydržet těžké časy a dnes nemá prakticky žádný fiskální deficit, ale solidní zůstatek na běžném účtu a velmi nízký dluh." řekla. 












    Nora Fridrichova @NoraFridrichova





    Dneska jedu do Ústí nad Labem besedovat na univerzitu. Chtěli po mně poslat za sebe předem nějakou větu, poslala jsem tuhle: Politici, kteří kritizují práci veřejnoprávních novinářů, nám často dávají za vzor ty, které lze za novináře označit jen stěží.




    Twitter Ads info and privacy





    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑