16 June, 2024 | stalose.com

Stalose Zprávy | „Mohli bychom se dočíst, že Francouzi nesmí jíst vepřové a modlí se v mešitách.“ Ombudsman Křeček o způsobu cenzury

5524417.jpg

Ombudsman Stanislav Křeček se v sobotu 26. září na Facebooku vyjádřil k případům útoků, kdy muži ve Francii napadají ženy za „nevhodné oblečení“.

„Opravdu Francouzi? Nebo jen ti ‚noví Francouzi´, kteří dnes terorizují celou Evropu? Proč nám zpravodajství zamlčuje kteří ‚Francouzi´ to byli? Asi takové nové Čechy nechceme, že?“ napsal Křeček na Facebooku.

Křeček se okamžitě ocitl na stránkách SeznamZpráv, Fora24 i Britských listů, kde dostal „vynadáno“, že sdílí „dezinformační server“. Ombudsmana zkritizovala také jeho zástupkyně Monika Šimůnková.

„Připadalo mně zvláštní, že by ze všech evropských národů právě Francouzům vadily krátké sukně u žen a dívek. Tak jsem se slušně zeptal, o jaké Francouze se jedná. Nic více a nic méně,“

odpovídá Křeček na otázku o kritice na sociálních sítích a v části médií za zmíněný komentář o útocích na ženy.

V další otázce je mu připomínáno, že se do něho pustila i zástupkyně Šimůnková, podle které byly výroky za hranou, a ombudsman by si měl názory nechat pro sebe.

„Mám s tím zkušenosti s předchozího působení s paní Šabatovou. Ta mě také pořád nabádala, abych mlčel, a dodnes nevynechá jedinou příležitost (například i při kampani do Senátu, která s tím vůbec nesouvisí), aby o mne řekla něco negativního. Monika Šimůnková se asi pokouší o totéž. Ale o to, jak si to občané přeberou, nemám žádný strach: dostal jsem desítky zpráv a mailů i na úřad, takže jsem v klidu,“ uvedl ombudsman a zdůraznil, že Monika Šimůnková není jeho podřízenou, ale jde o stejně volené a stejně odpovědné osobnosti. „Jenom se mi zdá zvláštní, že jsem v této konkrétní souvislosti nabádán, abych hájil práva menšin a tak to vypadá, jakoby si zástupkyně myslela, že nějaká menšina má právo napadat lidi na ulici. Já si to nemyslím…“ dodal.

Dalším kritikům ombudsman vzkazuje, že neznají společnosti, nevědí, co si lidé myslí a čím občané žijí. Také podle něj kritici nejsou schopni věcně argumentovat, a proto s nimi debata není možná.

Některá média přichází s informacemi, že medializovaný případ zmlácení 22 leté dívky za „nevhodné oblečení“ není ojedinělý. V některých částech Francie mají být tyto útoky na denním pořádku. Zároveň se v článcích nedozvídáme, jestli útočí Francouzi nebo přistěhovalci.

„Tímto způsobem cenzury plynoucí z představ o politické korektnosti bychom se za chvíli od některých novinářek mohli dočíst, že Francouzi nesmí jíst vepřové a modlí se v mešitách,“ reaguje na tyto informace ombudsman Křeček.

Varování Robejška

Politolog Petr Robejšek se ve svém blogu pro deník.cz pokusil přitáhnout pozornost k problému masové migrace, na který se podle něj začíná ve společnosti zapomínat kvůli přílišné mediální znepokojenosti otázkami koronaviru. Robejšek proto vysvětlil, proč by migrace pro evropskou civilizaci měla být stále vnímána jako větší hrozba néž pandemie.

Politolog považuje za osudovou chybu, že se koronavirus stal dominantní mediální agendou. Mnohem horší néž nakažlivá nemoc v zimním období je podle něj migrace, která jako trvalý proces rozkladu západní civilizace ohrožuje její bezpečnost.

Hodnotový systém by tak podle něj měl být co nejdůsledněji bráněn. „To kupříkladu znamená, že vysoká míra tolerance, ale také hospodářské výkonnosti země musí být zaštítěna použitím síly při obraně hranic, ve kterých existuje,“ vysvětlil politolog.


https://www.stalose.com/item-159118-