16 June, 2024 | stalose.com

Stalose Zprávy | Totální propadák Plzně! V Záhřebu si ani néťukla a s trojkou jede domů. V Evropě končí

Plzeň šla do utkání s domácím vítězstvím 2:1 v zádech. Sen o postupu do osmifinále se ale brzy rozplývat.

Domácí Dinamo do utkání vstoupilo aktivněji a za svoji snahu bylo odměněno. Již v 15. minutě se domácí poprvé radovali, když skóre utkání otevřel Orsic. Plzni však první varování nestačilo. Časomíra ukazovala 34. minutu a domácí vedli už 2:0, prosadil se Dilaver.

Jestli fanoušci doufali, že se Plzeň po přestávce probudí, tak marně… Výkon hostů z Česka se nezlepšil a Dinamo drželo postupové otěže ve svých rukou. Plzni nepomohlo ani střídání útočníků a v 73. minutě šli domácí do třígólového vedení, když svoji šanci využil Petkovic. Bylo rozhodnuto… Zmar plzeňských fotbalistů podtrhl ještě David Limberský, který v 87. minutě dostal druhou žlutou kartu — červená.

Po domácí výhře Plzně 2:1 a prohře 0:3 na hřišti Dinama Záhřeb se čeští fotbalisté do osmifinále Evropské ligy nepodívají…

Úvodní sestavy: GNK Dinamo Záhřeb: Livaković — Moharrami, Théophile-​Catherine, Dilaver, Leovac — A. Ademi ©, Šunjić — Hajrović, Olmo, Oršić — Petković. Náhradníci: Zagorac — Andrić, Atiemwen, Gojak, Moro, Perić, Rrahmani. FC Viktoria Plzeň: Kozáčik — M. Havel, Pernica, Limberský, J. Kovařík — Hrošovský ©, Procházka — Kayamba, Hořava, M. Petržela — Beauguel. Náhradníci: A. Hruška — Řezník, Al. Čermák, Ekpai, Bakoš, Chorý, Kepl.

K odvetnému utkání se ve 21:00 postaví i hráči SK Slavie Praha. S Genkem slávisté v úvodním domácím zápase uhráli remízu 0:0. Podaří se jim v Belgii postoupit? Zápas můžete sledovat na ČT4 Sport.