Podle nich po roce 2020 bude Čína moci masově nasadit hypersonické zbraně řízené umělou inteligencí, zatímco v této oblasti jsou Spojené státy pozadu.
„Musíme být připraveni na překvapení, která nás očekávají v jakémkoliv konfliktu s Čínou, nejen proto, že mnoho investovala do modernizace ozbrojených sil, ale i kvůli tomu, jak investovala do vojenských technologií příští generace," řekl Work.
Pentagon však vede v oblasti senzorů a senzorových technologiích. „Pokud prostě budeme sedět a nebudeme reagovat, přijdeme o naši technologickou převahu," varoval Selva.
Mezitím v dubnu americká zbrojovka Lockheed Martin oznámila, že vyhrála zakázku v hodnotě 928 milionů dolarů na rozvoj hypersonických zbraní pro americké letectvo, které by byly schopny překonat ruskou a čínskou protiraketovou obranu.
Americký ministr obrany James Mattis dříve letos rovněž varoval, že síla americké armády se snižuje. „Naše konkurenční převaha se vytracuje v každém sektoru válečnictví: ve vzduchu, na moři, ve vesmíru a kyberprostoru," uvedl.