Vojenští odborníci zjistili nedostatky v řízení, pohyblivosti, palebné moci a také výzvědných a pozorovacích funkcích robota.
Podotýká se, že při samostatném pohybu
Uranu byla zaznamenána nedostatečná spolehlivost jeho podvozku, opěrných a vodících válců a také per podvěsu. Kromě toho vyšlo najevo nestabilní fungování 30milimetrového automatického kanónu, nevčasné spuštění obvodů spouště a porucha tepelného kanálu optického zaměřovače. Vojenští odborníci pokládají rovněž za velký nedostatek jeho neschopnost střílet za jízdy.
Jak vyplývá z materiálů, robot může provádět rozvědku a určovat cíle ve vzdálenosti maximálně dvou kilometrů. Kromě toho byly vyzdviženy připomínky k zaměřovačům, pozorovacím přístrojům a obrazovkám operátorů.
Existující bojové roboty se doporučuje využívat při útocích na objekty a opevněné prostory a také pro ničení pancéřovaných a palebných prostředků nepřítele, v součinnosti s prostředky blízkého boje, například s inženýrskými a kombinovanými jednotkami. Zároveň se ve zprávě uvádí, že v nejbližších 10 až 15 letech bojové robotické komplexy nebudou schopny plnit úkoly v podmínkách bojových akcí.