„Žádná rozhodnutí ohledně změny formátu mírové operace anebo stažení nějaké části tohoto mírového mechanismu se nemohou přijímat bez ohledu na názor a pozici lidu Podněstří. Jsme kategoricky proti jakýmkoli akcím, které ohrožují mír a bezpečnost na Dněstru," řekl Ignaťjev.
Zdůraznil, že na území Podněstří nejsou žádní jiní ruští vojáci kromě mírotvůrců. „A proto jakékoli pokusy prohlašovat, že Moldavsko podporuje mírovou operaci, ale trvá na stažení operativní skupiny ruských vojsk, jsou prostě neobjektivní. Operativní skupina ruských vojsk je součástí jednotného mechanismu mírové operace a účastní se rotace mírových praporů," podotkl ministr zahraničí.
Na území neuznané Podněsterské moldavské republiky je dislokována operativní skupina ruských vojsk, nástupkyně 14. vševojskové armády, která byla po rozpadu SSSR převedena pod jurisdikci Ruska. Hlavními úkoly operativní skupiny jsou mírová mise a ochrana skladišť munice.
Podněstří, jehož 60 % obyvatel tvoří Rusové a Ukrajinci, usilovalo o vystoupení ze složení Moldavska ještě před rozpadem SSSR z obav, že se na vlně nacionalismu připojí Moldavsko k Rumunsku. V roce 1992 po neúspěšném pokusu moldavských úřadů vyřešit tento problém silou se stalo Podněstří fakticky Kišiněvem nekontrolovaným územím.