Ta připomíná, že summit se konal v atmosféře čerstvě rozpoutané obchodní války mezi USA a jejich nejbližšími spojenci včetně Slovenska. „Působí překvapivě, když si americký prezident podává ruku a nazývá dobrým přítelem diktátora jedné z nejbrutálnějších totalitních zemí, jakou kdy svět měl. Přitom před pár hodinami způsobil stejný americký prezident rozkol na summitu G7 a o kanadském premiérovi vyjádřil slova o nečestnosti a slabošství," konstatoval poslanec Národní rady Slovenska Martin Klus.
Nepochybuje však to, že odzbrojení na Korejském poloostrově je z globálního hlediska prospěšné. „Je to důležité i pro Slovensko, protože Korejská republika je náš důležitý investor a zaměstnavatel," řekl. Ovšem věrohodnost severokorejského diktátora by se podle slovenských liberálů neměla přeceňovat.
Ve společném prohlášení podepsaném po úterním summitu v Singapuru se politici zavázali, že KLDR bude pracovat na úplné denuklearizaci a USA jí za to poskytnou záruku bezpečnosti. Spojené státy a KLDR se také zavázaly, že společně budou usilovně pracovat na zajištění trvalého míru na Korejském poloostrově. Jednalo se vůbec o první osobní setkání amerického prezidenta se severokorejským vůdcem.