„Roztržení JCPOA udeří na OSN a Radu bezpečnosti OSN. Koneckonců v jednomyslně přijaté rezoluci Rada bezpečnosti OSN schválila JCPOA a tvrdila, že plán bude přispívat k mezinárodnímu míru a bezpečnosti. V dokumentu je zdůrazněno, že členové Organizace spojených národů jsou povinni v souladu s článkem Charty Organizace spojených národů uposlechnout rozhodnutí Rady bezpečnosti a plnit je." Trumpova administrativa odstoupením z této smlouvy ignorovala rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN," řekl novinářům Sažin.
Podle něj komplexní společný akční plán přijatý 14.července 2015 není dvoustranná dohoda mezi USA a Íránem a šesti zemí dohodnutých s Íránem. „Zničení smlouvy bude mít významné negativní mezinárodní politické, juridické, ekonomické a vojenské důsledky," tvrdí odborník.
Podle Sažina je vystoupení ze smlouvy rána pro pověst Spojených států, po odmítnutí JCPOA se USA stanou velice nespolehlivou zemí z pohledu mezinárodní politiky a mezinárodního práva.
„Zrušení dohod je cesta k eskalaci napětí na Blízkém východě a po celém světě. Po odstoupení z jaderné dohody bude Írán pokračovat ve svém jaderném programu a stane se ještě větším strašákem pro USA, Izrael, Saúdskou Arábii a další íránské odpůrce. Toto je cesta k novému kolu konfrontace s Íránem, vede nejenom k ekonomickým ztrátám, ale také k reálné možnosti vojenského konfliktu, který by mohl přerůst v totální válku," uzavřel Sažin.