Dvoumetrová zemljanka se skládala ze dvou srubových místností. V centrální části domu se zachovaly zbytky pece a zprava od ní byl kdysi sklep.
V této budově zřejmě nebydleli dlouho, protože území kolem zemljanky nebylo opracováno a množství zanechaných odpadků tomu také nasvědčovalo.
Během vykopávek byly nalezeny ruské domácí předměty, bruska, keramická škrabka, struska a kousky kovu. Kvalita dřeva svědčí o tom, že zemljanka hořela a poté byla opravena a dále se v ní žilo.
Pomocí metody datování podle vzorků dřeviny vědci zjistili, že zemljanka byla postavena v polovině XVII. století. Jermakova výprava se ale uskutečnila v letech 1581-1585.
„Pokud vycházíme z datování našich nálezů ze XVII. století, dojdeme k závěru, že Jermak tam nezimoval," řekla vedoucí expedice, doktorka historických věd, profesorka Ťumenské státní univerzity Natalja Matvejevová.
Podle názoru vědců mohli v této zemljance žít první dobyvatelé ještě před Jermakem. Tyto údaje potvrzují verzi o dvouměsíční výpravě kozáků od Stroganovských městeček do hlavního města Sibiřského chanátu bez přezimování.