1. Čím méně oblečení nosí žena, tím více má více šancí dožít se vysokého věku
K tomuto zajímavému závěru došli britští vědci na základě provedeného výzkumu za účastí více než 5 tisíc žen starších 70 let. Existuje několik teorií vysvětlujících tuto souvislost, ale nejpřesvědčivější se zdá být chemie. Přesněji řečeno jde o zbytky chemických látek, které zůstávají na oděvu po praní a reagují s potem, vytvářejí škodlivé sloučeniny a negativně ovlivňují zdraví.
2. Žen se slabým zrakem je mnohem více než mužů
Samozřejmě existují faktory chování a ekologické faktory, které zvyšují riziko vzniku problémů se zrakem nezávisle na pohlaví člověka. Přesto existují specifické nuance, které se týkají přímo žen. Za prvé to souvisí s dlouhou délkou života a pro nikoho není tajemství, že mnohá onemocnění očí jsou spojena s věkem. Za druhé některá onemocnění zraku jsou častěji pozorována u žen, například syndrom suchého oka, který je zřejmě spojen s hormony, se u mužů vyskytuje 2-3krát řídčeji.
3. Světlé vlasy jsou ukazatelem plodnosti
Světlé vlasy jsou přímým znakem vysoké hladiny estrogenu v krvi, který hraje velkou roli v sexuálním a reproduktivním rozvoji, převážně u žen. Proto není divu, že blondýnky jsou plodnější.
Mimochodem právě díky tomuto hormonu vznikl stereotyp o hlouposti blondýnek, to znamená, že ve skutečnosti jde o čistě ženské myšlení, které je díky estrogenu ovládáno emocemi, city a pocity.
Když se blondýnce narodí první dítě, její vlasy tmavnou, jelikož úroveň výše uvedeného hormonu v těle klesá. Dále tmavnou po druhém dítěti. Pokles množství estrogenu vede mimochodem i k tomu, že ve věku nad 30 let je blondýnek velmi málo.
Existuje ustálený názor, že náklonnost k růžové barvě zdědily dívky nejspíše po svých předcích po ženské linii, které se zabývaly sběrem všemožných jedlých druhů ovoce a plodů. Ženská práce měla velký význam pro zachování zdraví a života potomstva, a proto byly ženy nuceny naučit se odlišovat zralý plod od nezralého a vidět ho z daleka a rychleji než ostatní. Celkově není pro nikoho tajemstvím, že paleta pohledu na svět je u žen mnohem bohatší než u mužů a mezi ženami prakticky nejsou barvoslepé.
5. Rozhovor poskytuje dívkám opravdové potěšení
Je známo, že ženy mluví téměř třikrát více než muži, pronesou denně přibližně 20 tisíc slov, zatímco muži pouhých 7 tisíc. Bylo však zjištěno, že to nesouvisí s pouhou oblibou pomlouvání. Ve skutečnosti ženám poskytuje radost poslouchání vlastního hlasu.
V knize Ženský mozek ženské psychiatričky Louann Brizendineové se hovoří o tom, že v mozku ženy je od samého počátku více buněk odpovídajících za řečové funkce a prostý řečový akt vede k produkci hormonů, které způsobují stejný pocit euforie a radosti jako dlouho očekávaná cigareta pro kuřáka či dort pro milovníka sladkého.