PAK DA podle posledních předpovědí zahájí lety v roce 2025 nebo 2026, sériová výroba má být zahájena v roce 2028-2029. Původně měl být vývoj ukončen do roku 2019, avšak termín byl prodloužen kvůli vývoji bombardéru Tu-160M2.
NI píše, že funkce PAK DA jsou zatím známé pouze obecně. Bude zřejmě mít nové verze okřídlených raket Х-55SМ a Х-102 Kinžal.
Přepravování raket Kinžal na povrchu tohoto letounu je málo pravděpodobné, poněvadž se předpokládá, že v jeho konstrukci budou uplatněny stealth technologie, jejichž přednosti by v tomto případě byly nulové.
Technologie hypersonického motoru použitá v X-47M2 bude možná uplatněna v menších raketách, jež budou instalovány na PAK DA.
V článku se dál praví, že byla postavena dřevěná maketa tohoto letounu stejné velikosti a také zmenšené makety. Avšak přesné údaje o vnějším vzhledu a reálné velikosti PAK DA zatím zveřejněny nebyly. Bývalý ruský vicepremiér, šéf společnosti Roskosmos Dmitrij Rogozin tvrdí, že má být zkonstruován podle schématu létající křídlo, ale není jasné, v jaké konkrétně podobě bude realizována tato technologie.
Autoři uvádějí jisté informace z přístupných zdrojů, podle kterých bude PAK DA hypersonický letoun se dvěma motory, bude schopný urazit přibližně 15 tisíc kilometrů bez dotankování. Jeho hmotnost má činit 130 tun. Předpokládají rovněž, že PAK DA bude možné použít na jakémkoli letišti, což svědčí o menší délce nabírání rychlosti než u Tu-160 a Tu-95.