• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Velvyslanectví: Ruským diplomatům musí být umožněn přístup k Julii Skripalové, aby se ujistili, zda není držena násilím

    25-5-2018 Svobodné Noviny 65 736 slov zprávy
     

    Ruské velvyslanectví vyzvalo Londýn, aby mu poskytl přímý přístup k Julii Skripalové poté, co byl zveřejněn její první rozhovor od útoku v Salisbury, protože existují pochybnosti o tom, zda je držena proti své vůli nebo nebyla donucena učinit toho prohlášení.    


    „Jsme rádi, že jsme viděli Julii Skripalovou naživu a zdravou,“ uvedlo ruské velvyslanectví ve Velké Británii ve svém prohlášení. „Publikované video však pouze posiluje naše obavy, pokud jde o podmínky, v nichž je držena.“


    Zatímco zveřejnění rozhovoru Julie je velice vítané, „nevyjímá úřady Spojeného království z povinností vyplývajících z konzulárních úmluv,“ připomnělo ruské velvyslanectví.


    „Spojené království je povinno nám dát příležitost promluvit si přímo s Julií, abychom se ujistili, že není držena proti své vůli a nehovoří pod tlakem. Zatím máme veškeré důvody, abychom měli toto podezření,“ píše se v prohlášení.



    Projev Julie během rozhovoru a písemná prohlášení v ruštině a angličtině, které podepsala, vyvolávají několik otázek u ruských diplomatů.


    „Soudě podle několika prvků byl text překladem z angličtiny a byl zpočátku napsán někým, jehož je angličtina rodný jazyk,“ uvedlo velvyslanectví. „Ručně psané dopisy podepsané Julií v ruštině a angličtině potvrzují tento dojem.“


    Ve svém prvním videu po útoku, Skripalová uvedla, že je „vděčná“ za nabídku pomoci ruského velvyslanectví, „ale v tuto chvíli si nepřeje tyto služby využít.“ Poskytla písemné a video prohlášení agentuře Reuters z neznámého místa ve Velké Británii, kde říká, že se zotavuje po 20 dnech v komatu.


    Ruské velvyslanectví není jediné, kdo má podezření, že Skripalová mohla podstoupit rozhovor pod nátlakem. Stejný dojem sdílí mnoho lidí na Twitteru, včetně bezpečnostního analytika a bývalého britského zpravodajského důstojníka Charlesa Shoebridgea.




    Vyjádření Julie Skripalové může být zcela pravé. Pokud by však podobně řečená slova byla podobným způsobem vyjádřena občanem Spojeného království v „ochranné vazbě“ Ruska, americké a britské vlády a média by velmi rychle tvrdily, že byla řečena pod nátlakem.         


    Jiní poukazují na zjevný nesoulad mezi tvrzeními Spojeného království, že Rusko usilovalo a vraždu Skripalů a že Julie si přeje vrátit se do Ruska.




          Takže Julia Skripalová se chce vrátit do Ruska, nezní to, jako by bála vrátit do země, které se ji údajně pokoušela zabít.                  




    Ruská otrava špióna: Julia Skripalová doufá, že se vrátí do Ruska. Proč?            




    Julia Skripalová uvedla, že se chce vrátit domů do Ruska, když se plně zotavila z nejnebezpečnější nervové látky známé člověku. Theresa Mayová trvá na tom, že se ruský stát pokusil zavraždit jí a Sergeje. Něco nedává smysl.


    „Stále se mi zdá obtížné vyrovnat se se skutečností, že jsme byli oba napadeni. Máme to štěstí, že jsme oba přežili tento pokus o vraždu. Naše zotavení bylo pomalé a velmi bolestivé,“ uvedla. „Skutečnost, že byl k tomu použit nervový plyn, je šokující. Nechci popisovat podrobnosti, ale klinická léčba byla invazivní, bolestivá a depresivní.“


    Skripalová uvedla, že toto utrpení obrátilo její život „vzhůru nohama“, „fyzicky i emocionálně“. Dodala, že se nyní zaměřuje na pomoc otci, aby se plně uzdravil, a že „v dlouhodobém horizontu doufám, že se vrátím domů do své vlasti.“



    (RT/ svobodnenoviny.eu Julia Skripalová Foto: Dylan Martinez / Reuters)













    Loading...
















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj