• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Expert varuje, že zahraniční platby podporují masovou migraci

    24-5-2018 Svobodné Noviny 69 370 slov zprávy
     

    Zatímco řada politiků v Evropě požaduje větší finanční pomoc Africe a jiným regionům při řešení masové migrace, někteří odborníci se domnívají, že současná politika pomoci může mít opačný účinek.   


    Americký ekonom Michael A. Clemens uvedl v nedávné studii, kterou napsal pro Bonnský institut pro studium práce (IZA), že současná politika pomoci může spíše masovou migraci povzbuzovat, než aby jí zabránila,“ píše deník Die Welt.   


    Podle Clemense, současná politika pomoci „posiluje hospodářský růst, zaměstnanost a bezpečnost pouze do určité míry.“



    Ekonom dodal: „Téměř všechny chudé země, které zbohatly, zaznamenaly velké odlivy. Rostoucí příjem domácností šel ruku v ruce s rostoucí emigrací.“


    „Vyšší příjmy znamenají lepší schopnost platit za přímé náklady za emigraci, ale také za věci, který vyzývají a usnadňují migraci – například přístup k internetu, znalosti cizích jazyků, obchodní spojení do zahraničí nebo turistické cesty,“ dodal Clemens.


    Odborníci také vyjádřili znepokojení nad populačním vzestupem v Africe a jeho vlivem na místní ekonomiky, které by mohly také v blízké budoucnosti vést k masové migraci. Clemens varoval: „Migrace z Afriky není věc, která může být zastavena jako kohoutek.“


    Mnoho politiků doporučilo, aby Evropská unie rozšířila projekty na pomoc Africe s tím, že německý ministr pro rozvoj Gerd Müller v loňském roce vyzýval k zavedení afrického „Marshallova plánu“. Müller varoval, že pokud by Evropa snížila pomoc africkým zemím, migrační krize by se pravděpodobně zvýšila v počtech.


    Bývalý italský předseda vlády Silvio Berlusconi, vůdce strany Forza Italia, také podpořil podobný návrh, v němž se tvrdí, že investice do Afriky budou čelit ekonomickým pobídkám k nelegální migraci.


    Pro ekonoma Michaela A. Clemense by navrhovaná řešení tohoto problému mohla spočívat na státech, které se více zabývají otázkami práce.


    „Zvláště v Německu existuje rychle rostoucí potřeba zdravotních sester. To tak bude po celá desetiletí. V současné době Německo přijímá ženy z Vietnamu. Bylo by důležité nabídnout tento výcvik, který se pohybuje od jazyka až po odborné znalosti, v zemích, kde je migrace obzvláště vysoká,“ uvedl.



    (Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)













    Loading...
















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj