• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Jak se Stasi vrátilo do Německa, aby se vytvořil dokonalý policejní stát

    12-4-2018 Svobodné Noviny 115 368 slov zprávy
     

    V létě roku 2018 bude mít německý stát Bavorsko nejpřísnější policejní zákon od roku 1945. Od té chvíle bude policie moci nosit ruční granáty a infiltrovat on-line chaty bez podezření na konkrétní zločiny.


    Linky mezi policií a zpravodajskými službami budou také nejasné. Zákon je sponzorován CSU, sesterskou stranou CDU Merkelové a bude pravděpodobně fungovat bez jakéhokoliv odporu.


    Tento plán dává policii bezprecedentní pravomoc sledovat občany. Odborníci hovoří o nejpřísnějším zákonu od roku 1945. Má všechny znaky kombinované policejní a zpravodajské služby. Exekutiva bude moci vyšetřovat bez jakéhokoliv náznaku zločinu.


    Policisté budou moci zabavovat dopisy, prohledávat IT systémy, nasazovat utajené osoby a nosit tělové kamery. Opozice protestuje, ale většinou marně kvůli většině, kterou má CDU a CSU v národním parlamentu.



    Někteří se obávají, že tyto zákony se mohou stát příkladem pro celé Německo. Ve skutečnosti se podobný vývoj už odehrává ve Flensburgu. Oblasti ve městě Flensburg byly nedávno definovány jako nebezpečná místa, což umožnilo dočasně zvýšit počet policistů po dobu čtyř týdnů.


    Nárůst násilných zločinů a krádeží ve Flensburgu umožnilo zavést tato nová opatření. Zvláště postiženi těmito novými opatřeními budou mladí lidé, kteří mohu být nyní prohledáni, bez nutnosti podezření, což jsou velmi podobné praktiky politice „Stop and frisk“ přijaté v jiných evropských zemích. To vše ve jménu opětovného získání kontroly nad městy po otřesné politice otevřených hranic Angely Merkelové.


    To vše v kombinaci s NetzDG porušuje individuální práva. NetzDG je internetový cenzurní zákon, který přecenil a dokonce ovlivnil jeho vlastního architekta Heika Masse, který je nyní německým ministrem zahraničí.


    Namísto ochrany svých hranic se němečtí politici stále více soustředí na sledování svých občanů a měst, a narušují občanské svobody na základě falešných slibů bezpečnosti. Avšak hlaví důvod těchto problémů je ignorován a deportacím je bráněno. Jak řekl Benjamin Franklin, „Ti, kteří by se vzdali základní svobody, aby získali trochu dočasné bezpečnosti, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečnost.“













    Loading...
















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj