• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Němečtí pravicoví poslanci odjeli do Sýrie, aby zjistili, zda je bezpečné poslat uprchlíky zpět do jejich vlasti

    8-3-2018 Svobodné Noviny 67 419 slov zprávy
     

    Skupina poslanců z krajně pravicové strany Alternativa pro Německo přijela do Damašku, aby zjistila situaci na místě „z první ruky“. Politici hledají důkaz, že uprchlíci mohou být repatriováni z Německa do Sýrie.


    Skupina, složená ze šesti federálních a regionálních poslanců, dorazila do hlavního syrského města v pondělí. Poslanci uvedli, že jejich cesta je „soukromá“, ačkoli byla projednána se spolupředsedy Alternativy pro Německo (AfD) Alexanderem Gaulandem a Joergem Meuthenem, informoval týdeník  Der Spiegel.


    Německá delegace zahrnuje čtyři členy německého Spolkového sněmu (dolní komora německého parlamentu) a dva regionální poslance ze Severního Porýní-Vestfálska. Očekává se, že poslanci zůstanou v Sýrii zhruba sedm dní a navštíví Damašek, stejně jako města Homs a Aleppo.


    Informace, které shromáždí, by především umožnili poslancům „přiměřeně posoudit“, zda se může Sýrie považovat za „bezpečnou“, aby se tam mohli uprchlíci vrátit. „Zkušenosti, které poslanci získají, jim umožní racionálně posoudit situaci v Sýrii s ohledem na probíhající diskuzi o jejím určení jako „bezpečná země původu“, jakož i s ohledem na rozhodnutí o moratoriu o repatriaci neúspěšných žadatelů o azyl,“ uvedla skupina ve svém prohlášení zveřejněném na Facebooku.



    AfD využila migrační krizi tím, že opakovaně kritizovala Merkelovou za její politiku „otevřených dveří“, neboť Německo přijalo během masivního přílivu uprchlíků do Evropy největší počet žadatelů o azyl. Strana je známá svým tvrdým proti-islámským a proti-imigračním postojem.


    V listopadu se němečtí poslanci AfD posunuli se svou iniciativou prohlásit Sýrii za „bezpečnou zemi původu“. Vyzvali také německou vládu, aby podepsala dohodu se syrským prezidentem Bašárem Asadem, který by „podporoval návrat syrských uprchlíků“ do jejich domovů. Návrh byl odmítnut jinými poslanci, kteří obvinili AfD z „cynismu“. „Předložením tohoto návrhu, AfD funguje jako Asadova tisková služba,“ prohlásila členka německé strany zelených Luise Amtsbergová.


    Německo přijalo během migrační krize stovky tisíc žadatelů o azyl poté, co kancléřka Angela Merkelová přijala politiku „otevřených dveří“. Berlín rovněž v roce 2012 uvalil moratorium na repatriaci neúspěšných žadatelů o azyl do Sýrie a tvrdil, že pro ně není bezpečné vrátit se domů.


    Skupina nyní tvrdí, že navštíví vzdělávací zařízení v Sýrii a setká se se zástupci různých „náboženských komunit“, stejně jako s některými syrskými představiteli. Poslanci rovněž uvedli, že „nemají nic proti“ syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi. Neuvedli však, kdy má k této schůzce přesně dojít.



    (RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)













    Loading...
















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj