• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Velké zklamání! Zklamání českých štafet a finále ženského hokeje. Slovensku se dařilo

22-2-2018 Sputnik CZ 100 485 slov zprávy

Dnešní den se fanoušci těšili na předposlední biatlonový závod. Dnešní ženská štafeta byla plná zvratů, které mělo na svědomí hlavně počasí. Zatímco po první předávce vedla Itálie, následovaly USA a Slovensko, tak na druhé předávce se k Itálii přidalo Finsko a Bělorusko. Po třetí předávce však na čele bylo nečekaně Polsko. Česká republika se celou dobru držela spíše v pozadí, po třetí předávce bylo Česko až 15. se ztrátou dvou minut. Slovensko naopak jelo výborný závod! Nakonec Česká republika skončila 12., Slovensko vybojovalo výborné 5. místo! Zvítězilo Bělorusko, stříbro bere Švédsko a bronz putuje do Francie. Češkám se nevydařila střelba, se čtyřmi trestnými koly a 11 dobíjeními se prostě nedá jet na špici. Ale ani Němkám (8.) a Italkám (9.) se závod nevydařil.

Napínavé finále ženského Big Airu bylo bez české účasti. Ale diváci se měli na co koukat až do konce. Nakonec o vítězství Rakušanky Anny Gasserové rozhodla chyba druhé Jamie Andersonové z USA na posledním skoku. Bronz získala Zoi Sadowská Synnottová z Nového Zélandu, která získala o 20 bodů méně než první dvě soupeřky.

Mužský slalom byl takovým pohřbem českých reprezentantů. První kolo nedokončil ani jeden ze čtyř českých závodníků. Zlato nakonec získal Švéd André Myhrer, stříbro má Švýcar Ramon Zenhausern a bronz vybojoval o čtyři setinky Rakušan Michael Matt.

Superkombinaci žen po sjezdu vedla americká kráska Lindsey Vonnová, slalomové druhé kolo však nedojela. Zlato s náskokem téměř jedné sekundy získala Švýcarka Michelle Gisinová, stříbro bere Američanka Mikaela Shiffrinová a bronz patří další Švýcarce Wendy Holdenerové. Krásné páté místo získala Slovenka Petra Vlhová! Jediná česká zástupkyně Kateřina Pauláthová dokončila na 17. místě, což je její nejlepší výsledek v sezóně.

Další napínavé finále jsme viděli ve finále mužské U-rampy. Po dvou jízdách už to vypadalo jasně, ale třetí jízdy vše změnily! Obhájce zlata ze Soči David Wise se ve třetí jízdě utrhl ze řetězu a dokázal své zlato obhájit. Stříbro získal další Američan Alex Ferreira a bronz má Nico Porteous z Nového Zélandu.

Americkému hokeji po vyřazení od Česka reputaci napravily ženy, které ve svém finále dokázaly po samostatných nájezdech porazit Kanadu. Vítězstvím 3:2 se Američanky svým soupeřkám pomstily za finále v Soči.

Dnes proběhla ještě jedna nevydařená štafeta. Čeští sdruženáři závod dokončili na sedmém místě s téměř čtyřminutovou ztrátou na vítězné Německo. Druhé skončilo Norsko a bronz bere Rakousko.

Short track žen na 1000 metrů opět ovládlo Nizozemsko, kterému se na těchto hrách neskutečně daří. Zlato získala Suzanne Schultingová, stříbro má Kanaďanka Kim Boutinová a Italka Arianna Fontanová bere bronz.

A co nás čeká zítra? Nezapomeňte si nařídit budíky, protože v 8:40 začíná hokejové drama Česko-Rusko. V jednu hodinu odpoledne se jede poslední biatlonový závod, mužská štafeta se bude jistě chtít předvést. Více informací z Olympijských her v Pchjongčchangu se dozvíte v našem speciálním projektu ZDE.