Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Češi jsou v semifinále! Po nájezdech porazili USA

20-2-2018 Sputnik CZ 79 386 slov zprávy

Na začátku utkání se mužstva spíše jen oťukávala. Po třech minutách si Češi zahráli první přesilovku po vyloučení Greenwaye. Přesilovka zůstala nevyužita i přes slibné šance. V čase 6:20 se vedení ujímají USA, čeští hráči vlastnímu gólmanovi zakryli výhled a Donato z kruhu skóroval. Po deseti minutách první třetiny si přesilovku zahráli i Američané, dvě minuty za podražení dostal Jan Kovář. V čase 15:12 díky Kovářům vyrovnáváme. Útočník Jan Kovář vyhrál vhazování a nahrál svému jmenovci obránci Janu Kovářovi, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Opět české vyloučení, na konci druhé třetiny byl za sekání vyloučen Erat. První třetina je u konce, každý z týmů střelil po jednom gólu. Po konečném hvizdu jsme ještě v rohu za českou brankou viděli malou potyčku, Češi vyhráli na počet střel 9:7.

Potyčku na konci první třetiny rozhodčí posoudili tak, že si šel na trestnou lavici odpočinout Američan McCarthy. Češi však přesilovku nevyužili. Za nebezpečnou hru vysokou holí byl potrestán Terry. Češi za čtyři minuty přesilové hry vystřelili na bránu pouze čtyřikrát. První polovina druhé třetiny patřila Čechům, Američané byli pod neustálým tlakem, který vyvrcholil druhým gólem Česka. Skóroval Kundrátek v čase 28:14. Třetí vyloučení Američanů ve třetí třetině si připsal Arcobello za podražení. Američané se v oslabení dostali snad k první střele ve druhé třetiny a hned je z toho gól. Slater unikl české obraně a prostřelil Francouze. Češi naopak přesilovku opět nevyužili. Na konci třetiny byl vyloučen Polášek. Po druhé třetině je stav 2:2. Český tým bohužel nevyužil ani jednu ze tří přesilovek, naopak v jedné z nich dostal gól. Češi byli lepším týmem, převahu však vyjádřili pouze jedním gólem. Na střely Češi vedli 17:13.

Začátek třetí třetiny byl z obou stran opatrný. Po osmi minutách třetí třetiny za nebezpečnou hru vysokou holí putoval na trestnou lavici Červenka. Ke konci třetí třetiny byli Češi opět aktivnější. Minutu před koncem třetí třetiny byl vyloučen Mozík. Po třetí třetině byl stav 2:2. Šlo se na prodloužení. Na střely jsme vedli 27:18.

Prodloužení při hře 4 na 4 bylo napínavé, oba týmy měly šance, aby zápas ukončili. 40 sekund před koncem prodloužení Američané skoro rozhodli, Francouz ale však zastavil kotouč. Ani prodloužení vítěze nepřineslo.

Ve druhé sérii proměnil svůj nájezd Koukal. A zůstal jediným úspěšným střelcem! Češi postupují po výhře 3:2.