• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Premiér byl národní radou muslimů požádán, aby stanovil 29. leden za "Státní svátek a boj proti islamofobii"

    19-2-2018 ePortál 149 1557 slov zprávy
     
    multikulti


    napsal Tom Quiggin
    1. února 2018


    Překlad původního textu: Canada: "Islamophobia Day"? Are You Kidding?
    Překlad: Radomír Bobek



    • Kanadský předseda vlády Justin Trudeau je žádán Národní radou kanadských muslimů, aby stanovil 29. leden za "Státní svátek a boj proti islamofobii". Pokud tak učiní, je to ukazatelem toho, že v Kanadě islamisté uspěli ve svém programu politické expanze a ovlivňovaní do té míry, že už jsou schopni veřejně manipulovat úřadem předsedy vlády. V Kanadě je "islamofobie" až na čtvrtém místě po zločinech proti černochůmhomosexuálům a židům. Počty zločinů z nenávisti, namířené proti muslimům, ve skutečnosti klesly, přestože celkový počet zločinů z nenávisti podle poslední zprávy Kanadského statistikého úřadu (Statistics Canada) vzrostl.V Kanadě je "islamofobie" až na čtvrtém místě po zločinech proti černochům, homosexuálům a židům. Počty zločinů z nenávisti, namířené proti muslimům, ve skutečnosti klesly, přestože celkový počet zločinů z nenávisti podle poslední zprávy Kanadského statistikého úřadu (Statistics Canada) vzrostl.




    • Národní rada kanadských muslimů (National Council of Canadian Muslims – NCCM, dříve CAIR CAN) byla založena za účelem podpory americké mateřské organizace, Výboru americko-islámských vztahů (CAIR USA), která byla pro změnu založena za účelem podpory Hamásu. Dle Hamas Covenant je daná skupina palestinkou odnoží Muslimského bratrstva. Hamas je na americkém i kanadském seznamu teroristických organizací. CAIR USA byla také coby teroristická organizace uvedena na seznamu teroristických organizací ve Spojených arabských emirátech v roce 2014.




    • Stávající výkonný ředitel CAIR CAN/NCCM, Ihsaan Gardee, se pokoušel tvrdit, že mezi CAIR USA a její kanadskou odnoží CAIR CAN/NCCM neexistuje žádná spojitost. Tento pohled je mylný. Nejvíce vypovídající je to, že CAIR CAN/NCCM uvedla na své vlastní webové stránce v roce 2003 následující prohlášení, odkazující se na CAIR USA: "Tato organizace se sídle ve Washingtonu je mateřskou organizací CAIR CAN".





    Kanadský předseda vlády Justin Trudeau je žádán Národní radou kanadských muslimů, aby stanovil 29. leden za "Státní svátek a boj proti islamofobii". Pokud tak učiní, je to ukazatelem toho, že v Kanadě islamisté uspěli ve svém programu politické expanze a ovlivňovaní. (zdroj fotografie: Evropský parlament)



    Událost, stojící za tímto požadavkem, je násilný útok proti mešitě v Québecu 29. ledna 2017, při kterém bylo zavražděno šest lidí.


    CAIR CAN/NCCM tvrdí ve svém dopisu předsedovi vlády, že k útoku došlo "čistě proto, že oběti byly muslimové". Toto tvrzení je pochybné: mešita má spletitou historii, v poslední době ohledně ní došlo k většímu počtu traumatizujících událostí a původně byla založena přívrženci muslimského bratrstva.


    CAIR CAN/NCCM


    CAIR CAN/NCCM byla založena za účelem podpory americké mateřské organizace, Výboru americko-islámských vztahů (CAIR USA), která byla pro změnu založena za účelem podpory Hamásu. Dle Hamas Covenant je daná skupina palestinkou odnoží Muslimského bratrstva. Hamas je na americkém i kanadském seznamu teroristických organizací. CAIR USA byla také coby teroristická organizace uvedena na seznamu teroristických organizací ve Spojených arabských emirátech v roce 2014. Seznam těchto skupin podle nich zahrnuje čelní, zástupné i finanční organizace Muslimského Bratrstva.


    Stávající výkonný ředitel CAIR CAN/NCCM Ihsaan Gardee se pokoušel tvrdit, že mezi CAIR USA a její kanadskou odnoží CAIR CAN/NCCM neexistuje žádná spojitost. Tvrdil to v interview pro Canadian Broadcasting Corporation a v rámci výpovědi před kanadským parlamentem. Tento pohled je mylný. Americké ministerstvo zahraničí identifikovalo CAIR CAN/NCCM jako kanadskou odnož CAIR USACAIR USA opakovaně tvrdila, že CAIR CAN/NCCM je její "kanadský úřad". Nejvíce vypovídající je to, že CAIR CAN/NCCM uvedla na své vlastní webové stránce v roce 2003 následující prohlášení, odkazující na CAIR USA: "Tato organizace se sídlem ve Washingtonu je mateřská organizace CAIR CAN". Toto prohlášení bylo vydáno jako část "Průvodce novináře po islámu".


    Kanadský senát také ve Vídni v květnu 2015 vyslechl mezinárodně uznávaného experta na Muslimské bratrstvo Dr. Lorenza Vidina. Ve své výpovědi Vidino uvedl, že Muslimské Bratrstvo má v Kanadě osm až deset čelních organizací. Poznamenal, že je mezi nimi i CAIR CAN/NCCM.


    ÚTOK(Y) NA MEŠITU V QUÉBECU


    Útok na mešitu v Québecu, nazývanou také Islámské kulturní centrum v Québecu (Centre culturel islamique de Québec – CCIQ), proběhl 29. ledna 2017. Údajný útočník Alexandre Bissonnette zavraždil v neděli večer šest lidí a zranil osm dalších střelbou z pušky.


    Nebyl to ale jediný útok, který se kolem mešity odehrál. Na stejné místě došlo k pěti různým událostem a vypadá to tak, že mezi nimi existuje spojení. V červnu 2016 byla před přední dveře mešity položena prasečí hlava. O tři týdny později byl v okolí mešity distribuován leták, ve kterém stálo, že mešitu provozuje Muslimské Bratrstvo. V letáku se také tvrdilo, že mešita v Québecu je centrálou Muslimského Bratrstva v Québecu. Následně bylo zveřejněno na blogu, že mešita je organizací Muslimského Bratrstva. Na blogu bylo datum 8. června 2016 a text byl podobný tomu, který stál na letáku, distribuovaném v okolí mešity. Titulek blogu byl "Co je nejdůležitější: prasečí hlava nebo genocida?" Otázka nasvědčovala tomu, že první tři incidenty jsou propojeny. Blog je stále (zatím do 19. ledna 2018) aktivní.


    Na blogu se také objevily nepřímé výhružky mešitě. Bylo konstatováno, že:


    "Pokud mešita v Québecu jasně nedokáže, že odmítá všechny organizační, finanční a ideologické vazby na Muslimské Bratrstvo a jeho organizace jako je Rada kanadských muslimů a další, a jednoznačně neodsoudí všechny představitele těchto organizací, občané Québecu budou muset považovat Velkou mešitu v Québecu za centrum propagace radikálních pojetí islámu a politického islámu."


    Přestože toto prohlášení z června 2016 neobsahovalo přímou hrozbu násilím, člověk by mohl zejména díky "problému zpětného pohledu" věřit, že v tomto postu rozpoznal výhružku směrem k mešitě. Samozřejmě že tam nebylo napsáno, že když mešita neodmítne vazby na Muslimské Bratrstvo, budou následovat násilné činy. Hrozba je ale naznačena a díky následujícím dvěma násilným událostem vypadá přímo prorocky.


    Sdělení také nasvědčuje tomu, že první tři incidenty a střelba jsou propojeny.


    Jak bylo poznamenáno, na mešitu poté v lednu 2017 proběhl útok, který měl za následek mrtvé a raněné. 8. srpna 2017 se objevila pátá událost, auto, patřící Mohamedovi Labidimu, presidentovi mešity, bylo podle policie záměrně zapálenov rámci žhářského útoku.


    VZNIK MEŠITY


    Mešita v Québecu byla dle svých vlastních pramenů založena Radou muslimských studentů (Muslim Student Association). Rada muslimských studentů byla založenastoupenci Muslimského bratrstva. Mešita každý rok (2001 až 2010) daruje peníze kanadské charitativní organizaci International Relief Fund for the Afflicted and Needy (IRFAN). Toto financování IRFANu bylo dle vládní agentury Canada Revenue Agency založeno záměrně za účelem obcházení kanadského zákona, zakazujícího financování Hamásu. Tato "charita" byla od té doby na seznamu teroristických organizací v Kanadě, protože pomohla Hamásu zasláním desítek milionů dolarů v hotovosti i různými služebami.


    Jeden z hlavních představitelů mešity je Abdullah Assafiri. Byl uveden jako ředitel pro vzdělávání a náboženské aktivity Islámského kulturního centra v Québecu (directeur de la formation et de l'animation religieuse au Centre culturel islamique de Québec / Director of training and religious activity at the Quebec Islamic Cultural Centre). Zastupoval také mešitu při jednání s místními vládními představiteli.


    Pan Assafiri je také podle samotného Muslimského Bratrstva jedním z jeho čelních představitelů. Na seznamu Shura Council Amerického Muslimského Bratrstva byl uveden jako "Masul" / "Vedoucí představitel" pro východní Kanadu. Ke zveřejnění seznamu došlo díky tomu, že šlo o jeden ze soudních dokumentů v průběhu procesu ohledně financování terorismu s Holy Land Relief Foundation v USA.


    Pan Assafiri řekl tisku, že normálně by v neděli večer byl v době útoku v mešitě, ale nebyl tam proto, že si jeho syn půjčil auto (c'est parce que son fils avait emprunté sa voiture).


    S vědomím toho, že se v Kanadě vyskytuje Muslimské Bratrstvo, tvrdily noviny jako Toronto Star, že v Kanadě či USA nic takového jako Muslimské Bratrstvo není. V roce 2015 uvedl Haroon Siddiqui, emeritní editor Toronto Star, že:


    "Muslimské Bratrstvo není v Kanadě ani USA registrováno ani nemá v Severní Americe žádnou pobočku."


    Pro toto hodnocení citoval pan Siddiqui Dr. Jamala Badawiho. Siddiqui ovšem nezmínil, že Badawi je členem Shura Council Muslimského Bratrstva Severní Ameriky dle samotného Muslimského bratrstva. Muslimské Bratrstvo navíc Dr. Badawiho vyzdvihuje jako ukázkovou vůdčí osobnost v dané oblasti výuky. Dr. Badawi byl také členem představenstva jak Rady kanadských muslimů tak CAIR CAN/NCCM. Rada kanadských muslimů byla ve výpovědi doktora Vidina v roce 2015 pro kanadský senát také označena za čelní organizaci Muslimského Bratrstva. Webová stránka Rady kanadských muslimu uvádí, že "Muslimské Bratrstvo zůstává nejvěrnějším odrazem praktikování islámu v moderní době".


    Dr. Badawi byl také jako neobviněný spiklenec na seznamu v procesu ohledně financování terorismu s Holy Land Relief Foundation. Kořeny tohoto procesu vedly až k Hamásu a Muslimskému Bratrstvu. Rozsudky padly v roce 2008.


    ZÁVĚR


    Přestože je možné, že oběti byly napadeny pouze proto, že šlo o muslimy, tak incidenty před samotným útokem i online hrozby nasvědčují, že motivace pro útok mohla být komplikovanější.


    Pokud předseda vlády ustanoví "Den islamofobie", půjde o jasný indikátor a varování stran toho, jak dalece se islamistické smýšlení rozvinulo v budově vlády. Půjde také o další potvrzení toho, jak dalece pokročil předseda vlády Trudeau ve své snaze o podporu islamistů při každé příležitosti, jako činí od svého zvolení za člena vlády od roku 2008.


    Tom Quiggin je bývalý důstojník vojenské rozvědky, bývalý kontraktor pro zpravodajskou službu Royal Canadian Mounted Police a soudem jmenovaný expert na džihádistický terorismus pro Kanadský federální soud a další kriminální soudy. Mnoho materiálu z tohoto článku pochází z jeho nedávno vydané knihy "SUBMISSION: The Danger of Political Islam to Canada – With a Warning to America", kterou napsal s Tahirem Gorou, Saiedem Shoaaibem, Jonathonem Cotlerem a Rickem Gillem s předmluvou od Raheel Raza.



    Gatestone Institute







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑