• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Polovina ZOH za námi a medailí tolik, že to ani Ferda Liška neunese. Jaká byla neděle

18-2-2018 Sputnik CZ 142 534 slov zprávy

Čím jiným začít než medailovým úspěchem. Od Karolíny Erbanové se dobrý výsledek čekal, takže placka není takové velké překvapení, jako byla včera Ester. Na své nejlepší trati to Karolína Erbanová nakopla, a nakonec z toho je bronz. Na stříbrnou medaili ji chyběla pouze setinka sekundy! Zlato získala Japonka Nao Kodairová a stříbro Korejka Sanh-hwa I.

Další disciplínou dne byl obří slalom mužů. Hned tři čeští reprezentanti závod nedokončili — Ondřej Berndt, Adam Kotzmann, Jan Zabystřan. Nejlepší z našich byl Filip Forejtek, který dojel na solidním 31. místě. Zlato opět putuje do Rakouska, získal ho legendární Marcel Hirscher, který tak v Pchjongčchangu získal už druhé zlato, druhý dojel Nor Henrik Kristoffersen a třetí skončil Francouz Alexis Pinturault.

Svůj závod za sebou již mají muži ve slopestylu, který byl opět bez české účasti. Zlato získal Nor Oysten Braaten, druhý skončil Američan Nick Goepper a bronz bere Alex Beaulieu-Marchand z Kanady. Je zajímavé podotknout, že první Nor získal 95 bodů ze 100 možných!

Po včerejších ženských štafetách na 4x5 kilometrů dnes stejný závod čekal i muže, závody se liší pouze ve vzdálenosti. Muži běží 10 km. České kvarteto RAzym, Knop, Novák, Jakš skončilo na 10. místě. Závod ovládlo Norsko, když v posledním kole setřáslo ruský tým. Pro bronz si v poklidu doběhla Francie.

Mužského finále v akrobatických skocích se zúčastnilo šest mužů. Zlato získal Olexandr Abramenko z Ukrajiny, druhý skončil Cung-jang Ťia z Číny a třetí „doskočil" Rus Ilja Burov. Tento závod byl zajímavý i z jiného hlediska. Ukrajinec a Rus ukázali, že je to jen sport a nemá se do toho tahat politika, v cíli se objali.

Rozběhla se i soutěž dvojbobů, kde má Česká republika dva páry. Po prvních jízdách je dvojice Dvořák, Nosek na 14. místě. Druhý pár Vrba, Havlín se drží na 22. místě. Na prvních dvou místech jsou Němci a třetí zatím Kanada.

Poslední individuální závod za sebou mají i biatlonisté. V závodě s hromadným startem se Čechům tolik nedařilo. Moravec po jedné chybě na poslední položce dojel 11. a Michal Krčmář s celkovými pěti chybami dojel na 26. místě. Martin Fourcade se v tomto závodě stal legendou, když získal čtvrté olympijské zlato! Druhý dojel Simon Schempp z Německa, který s Francouzem prohrál jen o palec. Na třetí místo se probojoval Emil Hegle Svendsen z Norska.

Hokejový mužský turnaj má za sebou základní skupiny. Čeští hokejisté si poradili se Švýcary 4:1, více o tomto závodu se dozvíte ZDE. Německo porazilo Norsko po nájezdech 2:1. Kanada nezaváhala a vyhrála 4:0 nad Jižní Koreou a Švédsko v severském derby porazilo 3:1 Finsko. Přímo do čtvrtfinále se dostaly vítězové skupiny — Česko, Rusko, Švédsko, a nejlepší z druhých týmu — Kanada. Čtvrtfinále je na programu ve středu. Český tým narazí buď na USA nebo Slovensko.

Do posledního týdne česká výprava vyráží se šesti medailemi, což je zajisté úspěch, ne všechny se čekaly. Zítra to z českých reprezentantů bude celkem odpočinkový den, nečeká se žádný velký úspěch. Svůj závod rozjedou taneční páry s Mansourovou a Češkou. Šárka Pančochová se zase předvede v Big Airu. Nechme se tedy překvapit. Ferda Liška rád slyší cinkot medailí. Více o Zimních olympijských her v Pchjongčchangu naleznete v našem zvláštním projektu.