Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

I třetí zápas vítězný! Čeští hokejisté postupují přímo do čtvrtfinále

18-2-2018 Sputnik CZ 93 311 slov zprávy

Čeští reprezentanti se dnes v posledním zápase olympijské skupiny postavili Švýcarům. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem, kvůli našim faulům jsme však Švýcary pustili do hry. Zbytek utkání jsme ovládali, chyběly tomu pouze góly. O vítězství Češi rozhodli ve třetí třetině a utkání skončilo 4:1.

Po aktivním začátku českých hokejistů Česko dostalo v čase 5:34 možnost přesilovky, kterou využil Řepík. Češi byli i nadále aktivnějším mužstvem, Švýcaři se pouze bránili. V čase 11:12 však nedovoleně bránil Kovář a Švýcaři si také zahráli přesilovou hru. Švýcaři si 33 vteřin zahrají 5 na 3, za vysokou hůl byl potrestán Zohorna. Obě oslabení Češi zvládli, ale krátce po skončení přesilovky se Švýcarům podařilo vyrovnat. Z vrcholu kruhu Francouze prostřelil Ruefenacht. Třetím vyloučeným Čechem je Mozík, který opět zahrál vysokou holí. Jelikož způsobil krvavé zraněné, dostal trest 2+2 minuty. První třetina skončila 1:1. Po českém tlaku v první části první třetiny se díky přesilovkám do hry dostali i Švýcaři, nakonec v první třetině vyslali na Francouze 14 střel, Češi vystřelili osmkrát.

I dlouhé oslabení Češi zvládli, naši opět nastoupili aktivně a Švýcary přehrávali. Po šesti minutách však Radil soupeře podrazil. Oslabení Češi opět zvládli a obraz hry se vrátil k normálu, kdy Češi útočí a útočí. Druhá třetina skončila bez branek, ale Češi si vypracovali místy drtivý tlak, ale góly žádné. Po dvou třetinách je počet střel vyrovnaný. Z pohledu Česka je to 19:21.

Třetí třetinu Češi opět začali velmi aktivně! Ve čtvrté minutě Kubalík skóroval a stav utkání byl 2:1. Poté začali být Švýcaři aktivnější a tlačili se i do útoku. Na obou stranách se střídaly nadějné situace, ale bez gólového efektu. Tři minuty před koncem třetí třetiny Švýcaři odvolali gólmana. Čehož využil Roman Červenka a upravuje skóre na 3:1. Švýcaři ještě jednou zkusili odvolat gólmana, což potrestal Michal Řepík a stanovil tak konečné skóre 4:1.