• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Le Monde vypověděl o tom, jak „svérázný počítačový maniak“ ruského původu vyzval bitcoin

    18-2-2018 Sputnik CZ 106 545 slov zprávy
     

    Le Monde prozradil, jak „svérázný počítačový maniak" ruského původu dosáhl takového úspěchu.


    Hubený a vysoký mladý muž Buterin se vždy objeví na veřejnosti v džínách a teniskách nehledě na to, že jeho majetek se odhaduje na několik milionů dolarů. Někteří ho občas považují za podivína a samotáře, ale všichni, kdo s ním pracovali, se shodují na tom, že je to „unikátní génius s vysokým IQ". Mluví rychle, skvěle se vyzná ve všem, co je spojeno s kryptoměnami a také se učí jazyky.



    Na rozdíl od autora bitcoinu, který preferuje zůstávat ve stínu, Vitalik Buterin neskrývá svoji popularitu. Také prezentuje sebe jako intelektuálního lídra společenství Etherium. Je to mnohonárodní skupina, která se skládá z desítek tisíců lidí: vývojářů, podnikatelů, inženýrů, liberálních aktivistů, spekulantů a profesionálních ekonomů. Všude shromažďuje plné sály a dokonce si najde čas pro schůzi se světovými lídry včetně Vladimira Putina, s nímž se setkal v rámci ekonomického fóra, uvádí francouzské noviny.

    Vitalik se narodil v Rusku v roce 1994, pak ve věku šesti let se přestěhoval do Toronta. Od dětství díky svému otci informatikovi byl obklopen počítači. Trávil hodně času s hrou World of Warcraft a na svém webu se dokonce přiznal k tomu, že k vytvoření Etheria ho popíchla tragická událost v jeho životě: v roce 2010 v World of Warcraft byla zavedena nová pravidla, omezující supermožnosti.


    V roce 2011 ve věku 17 let se seznámil s bitcoinem a revoluční technologií blockchain. Rychle se stal odborníkem v této sféře a začal vydávat Bitcoin Magazine, díky němuž se stává známým v těchto kruzích.


    V roce 2012 Vitalik nastoupil na fakultu informatiky Univerzity Waterloo v Ontariu, ale o rok později se rozhoduje, že dosáhne větších úspěchů, když se bude učit samostatně. Buterin sdělil, že jeho kryptoměnové projekty mu zabíraly 30 hodin týdně, takže praštil se studiem, procestoval celý svět, seznámil se s různými projekty a pustil se do vývoje Etheria. Je to složitější systém v porovnání s bitcoinem.


    Jak uvádí Le Monde, Etherium poskytuje široké spektrum automatizovaných služeb založených na „chytrých smlouvách." Znamená to, že „programy pracují zrovna takovým způsobem, jako by byly naprogramovány, bez výpadků, podvodů a zásahů".


    V roce 2014, když Vitalik publikoval první náčrt svého projektu, se připojili k němu kodéři a matematici, pak přišli i investoři. Vznik platformy Etherium se uskutečnil díky finanční kampani, která byla realizována v bitcoinech.



    Brzo nová kryptoměna pod názvem ether upoutala pozornost různých spekulantů. Zpočátku kurz kryptoměny se rovnal $1.35, ale od jara 2017 začíná rychle růst: v červnu jeden ether stál kolem $400, a v polovině ledna 2018 — kolem $1300. V tento okamžik je v oběhu kolem 98 mln. etherů, existuje přibližně 25 mln anonymních kont. Denně objem transakcí s etherem činí více než $3 mld. Ether udělal z mnoha lidí, včetně samotného Buterina, milionáře.

    Vitalik Buterin dosud pokračuje ve zdokonalování Etheria, zejména v zabezpečení tajnosti transakcí a rychlosti jejich provedení. Také se brzo chystá skončit s minigem, který vyžaduje hodně zařízení a elektřiny. Chce to vyměnit za flexibilnější systém vytvoření kryptoměny.


    Podle Le Monde Vitalik Buterin je „svérázný počítačový maniak". Nemá čas ani „na společenské besedy ani na zastaralá média". Jeho život je naplněn „absolutní moudrostí". Jeho nejoblíbenější droga je zelený čaj, jeho náboženství — kryptologie. Co se týče politických názorů, zařazuje sebe mezi mírné konzervátory, kteří „jsou nakaženi liberálními myšlenkami."


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑