Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Zase vítězství! Česko po nájezdech porazilo Kanadu

16-2-2018 Sputnik CZ 85 353 slov zprávy

Pokud čeští hokejisté zvládnou zápas se Švýcarskem, vyhnou se ošidnému osmifinále. Jak vypadal dnešní zápas?

Neuběhla ani první minuta první třetiny a Kanada dostala možnost přesilové hry, Kubalík si poseděl dvě minuty za sekání. Kubalík však na trestné lavici vydržel pouze půl minuty a Kanada využila přesilovku, když Raymond těsně před Francouzem usměrnil puk za záda českého gólmana. V čase 3:28 byl vyloučen Kanaďan Roy za podražení. Přesilovou hru Češi nehráli špatně, ale největší šance skončila jen na tyči. Dominik Kubalík v čase 6:52 vyrovnává z téměř nulového úhlu. Využil zaváhání kanadského gólmana a poslal mu kotouč mezi rukou a tělem za záda. Češi v druhé půlce třetiny začali Kanadu přehrávat a vytvářeli si více šancí. Jenže Nakládal soupeře podržel a Kanada opět hrála přesilovku. Do konce přesilovku zbývala jedna sekunda a Kanaďané se opět ujímají vedení. V čase 13:30 se trefil Bourque. Po druhém gólu byli Kanaďané aktivnější. Stav se v první třetině však již nezměnil. V první třetině nás Kanaďané přestříleli 12:6.

Druhá třetina začala výborně! Po 25 sekundách srovnává dorážkou Jordán. Češi začátek třetiny ovládli a Kanaďanům působili problémy. Kanaďané se vzpamatovali a začali české hokejisty tlačit. Ke konci druhé třetiny jsme dvakrát faulovali. Nejdříve za hákování Kovář a do třech poslal Čechy Jordán za nedovolené bránění. Kritickou situaci však Češi zvládli a konečně ubránili kanadskou přesilovku. Ve druhé třetině naši hokejisté dokázali vyrovnat. Po dvou třetinách byl stav střel 23:11 ve prospěch Kanady.

První půlka třetí třetiny byla vyrovnaná, v některých pasážích byli čeští hokejisté lepší. Po druhé v utkání byl vyloučen Kanaďan Roy a i Češi si zahráli přesilovku. Přesilovka se však našim příliš nevyvedla. Šest minut před koncem hráli naši v šesti a přišla další přesilová hra Kanady. Naši hokejisté dobře bránili. Minutu před koncem Sekáč trefil jen tyčku! Tři třetiny o vítězi nerozhodly.

Prodloužení se hrálo klasicky tři na tři a v úvodu byli Češi aktivnější. Větší šance měli Kanaďané, ale ani prodloužení neurčilo vítěze. Rozhodli tak nájezdy. Z Čechů své pokusy proměnili Koukal a Jan Kovář, za Kanadu byl úspěšný pouze Wolski. Češi zvítězili 3:2 po nájezdech!