Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Češi zklamali, ale aspoň Slovensko se raduje. Takový byl další den ZOH

15-2-2018 Sputnik CZ 112 550 slov zprávy

Klasicky v ranních hodinách se rozhodovalo o medaile ve sportovních dvojcích krasobruslařů, kde se do volné jízdy dostal i český pár Bidař, Dušková. Po několika problémech na ledu český pár obsadil 14. místo. Kdo by to ještě v listopadu čekal? O kovy však bojovali jiní. Zlato bere německý pár Savčenková, Massot. Na druhé místo vyskočil pár Wen-ťing, Cchung z Číny a bronz získala dvojice Duhamelová, Radford z Kanady. Velkým zklamáním byl výkon ruského páru Tarasovová, Morozov, který po krátkém programu figuroval na druhém místě. Volná jízda se však nevydařila a skončili čtvrtí.

První dvě jízdy absolvovali skeletonisté. Na prvních třech místech jsou Sungbin Jun (Korea), Nikita Tregubov (Rusko) a Martin Dukurs (Lotyšsko).

Snowboardcross je v podání mužů vždy velmi zajímavý. Jízdy plné pánů a soubojů láká mnoho diváků. Náš jediný zástupce Jan Kubičík se dostal z kvalifikace do rozjížděk, ve své však dojel jako poslední a celkově se umístil na 35. místě. V dramatickém finále zlato získal Pierre Vaultier z Francie, za ním dojel Jarryd Hughes z Austrálie a do teplého Španělska putuje bronz s Regionem Hernándezem.

Další závod za sebou mají ženy v běžeckém lyžování, ráno byl na programu závod na 10 km volnou technikou. Češky se příliš nepředvedly a nejlépe dopadla Petra Nováková na 28. místě. Kateřina Beroušková doběhla na 45. místě, Barbora Havlíčková závod dokončila na 59. místě a za ní se na 60. místě umístila Petra Hynčicová. Stupně vítězů opět ovládly severské národy. Zlato s přehledem získala Norka Ragnhild Hagaová, stříbro Charlotte Kallaová ze Švédska a bronz patří další Norce Marit Bjorgenové.

Naději pro české fanoušky slibovaly biatlonové individuální závody. Mezi ženami se nejlépe vedlo Veronice Vítkové, která se třemi chybami dojela 18. Eva Puskarčíková také se třemi chybami dokončila na 44. místě. Markéta Davidová s pěti trestnými minutami skončila 57. a Jessica Jislová 72. Závod nečekaně opanovala Švédka Hanna Obergová, která ani jednou neminula. Druhé místo putuje na Slovensko zásluhou Anastasii Kuzminové, která chybovala dvakrát a třetí místo patří dvojnásobné olympijské vítězce Lauře Dahlmeierové.

Stejný závod měli na programu i muži. Hned dva Češi se dostali do první dvanáctky. Sedmým místem se blýskl Michal Krčmář, který jednou chyboval. Dvanáctou příčku obsadil Ondřej Moravec, který taktéž jednou chyboval. Michal Šlesingr pokazil první stojku, když třikrát chyboval. Nakonec se čtyřmi chybami do cíle dorazil na 45. místě. Adam Václavík si lepší umístění také odstřelil na první stojce, kde chyboval dokonce čtyřikrát, se šesti chybami dojel na 67. místě. I mužský závod měl překvapivé medailisty. Zlato získal Nor Johannes Thingnes Bo, stříbro Slovinec Jakov Fak a bronz vybojoval Dominik Landertinger z Rakouska.

Rychlobruslařký ovál dnes ovládl závod můžu na 10 kilometrů, delší závod neexistuje. Ted-Jan Bloemen pro Kanadu vybojoval zlato. Stříbro patří Nizozemci Jorritu Bergsmanovi a Ital Nicola Tumolero získal bronz.

Ve štafetovém sáňkařském závodu Česká čtveřice Hyman, Brož, Nosková, Brož skončila předposlední. Po čtyřech letech zlato obhájilo Německo.

Hokejový turnaj se pěkně rozběhl, dnes byly na programu čtyři zápasy, včetně české reprezentace. Ta utrápeným výkonem porazila Jižní Koreju 2:1. Více informací o zápasech naleznete ZDE.

Zítra se do akce vydá Martina Sáblíková na své oblíbené trati, snowboardcross čeká jízda Samkové a svoji individuální soutěž odstartují krasobruslaři i s Michalem Březinou. Je se na co těšit, ve vzduchu visí medaile. Sledujte olympiádu v našem speciálním projektu ZDE.