• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Rusko má uranový důl v Nevadě a Clintonových nadace miliony

    15-2-2018 AC24 89 485 slov zprávy
     

    Americký prezident Barack Obama chtěl zlepšit vztahy s Ruskem v souladu s politikou předchozích prezidentů, přinejmenším Franklina D. Roosevelta atak vyšel vstříc ruskému požadavku.

    V roce 2010 přistoupil Obama na požadavek ruské vlády na koupi společnosti, v jejímž majetku byl uranový důl v Nevadě a to ze široce přijímaných důvodů, že ekonomická vzájemná závislost pomáhá udržovat vztahy na produktivní cestě.

    A mimochodem, Rusko nemůže z Nevady odvézt do Ruska uranový důl. Pokud by byla americká národní bezpečnost někdy ohrožena, tak USA mohly vždy důl dostat zpět. Takže to není ten problém.

    Bylo by to trapné pro Obamu, kdyby bylo známo, že uranová aktiva, která ruská vláda chtěla koupit, patřila kanadským podnikatelům úzce spolupracujícími s Billem Clintonem? To, že Clintonova nadace získala 145 milionů dolarů z příspěvků lidí spojených s těmito transakcemi? Že Bill Clinton dostal 500 tisíc dolarů za svůj moskevský projev?

    Ano. To by vyvolalo politické obtíže pro politiku Baracka Obamy v Rusku. Mohlo by to poškodit pověst jeho ministryně zahraničí, Hillary Clintonové. Jak by tyto znalosti ovlivnily několikaleté hodnocení Obamy, zodpovědného za schválení prodeje dolu, což bylo nepochybně ovlivněno politickými zájmy Obamy? Těžko říct.

    Skandál by pravděpodobně zůstal politický, nikoliv právní. Ale kdo ví? Jakmile je zahájeno jakékoliv vyšetřování s jakoukoli záminkou, lze vždy najít trestný čin. To je dáno. Nechápete kauzu e-mailů Hillary Clintonové, ale pokud FBI nenašla základ, na němž by bylo postaveno obvinění , tak jen proto, že se jí nechtělo. Nebo si vezměte Donalda Trumpa: Kterýkoliv žalobce by si mohl vysloužit ostruhy, tak proč nemohou najít něco, co se stalo v podnikatelské historii Donalda Trumpa?

    Mírná nuance samozřejmě spočívá v tom, že Clintonův konflikt zájmů se narodil z vykořisťování politicky známých osobností, a ne naopak. Ať už to myslel, nebo ne, pan Trump rozpoznal a splnil očekávání, když řekl, že po nástupu do úřadu se nebude starat o podniky, které opustil. Jak historie ukazuje, tak samozřejmě Uranium One je skandál. Spojení s Clintonovou nadací se nestalo veřejně známým. Obamovo jednání se nestalo municí pro Obamovu opozici, protože teprve nedávno jsme si uvědomili nový a pikantní fakt. Co kdyby bylo známo, že FBI nekonala v případě, že ruští manažeři Urania otevřeně mluvili o tom, že Clintonova nadace zvyšuje svou ziskovost v USA?

    Nevadský důl by byl tehdy mnohem politicky kontroverznější, než teď. Sblížení prezidenta Obamy s Ruskem mohlo být ukončeno dříve než když Rusko v roce 2014 připojilo Krym.

    Což je zajímavé, že FBI, pod svým tehdejším šéfem Robertem Muellerem, se zdá, že tajila kauzu, a až o rok později zveřejnila dohodu. Fakta zůstávají: FBI se zabývala Uraniem takovým způsobem, že politické zájmy a pověst Obamy a Clintonové to nijak nepoškodilo.

    Jinými slovy, prezidentství Clintonové by pravděpodobně bylo zahlceno vyšetřovacím chaosem ne menším než Trumpovo prezidentství.

    Zdroj: pz.cz

    Loading...

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑