Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Dnešní program Olympijských her odfoukl vítr. Umoudří se počasí? Snad

14-2-2018 Sputnik CZ 151 429 slov zprávy

Dnešním dnem byl odšpuntován hokejový turnaj mužů, nejsledovanější událost celých olympijských her začala dvěma šokujícími výsledky! Kdo by si tipl, že po dvou zápasech skupinu povede Slovensko se Slovinskem? Rusko i přesto, že na začátku vedlo 2:0, prohrálo se Slovenskem 3:2. O zápase si můžete přečíst ZDE. Slovinci zase otočili zápas s USA, když v prodloužení vybojovali výhru 3:2. Zítra už je na programu zápas českých hokejistů, tak se připravte.

V brzkých ranních hodinách českého času odstartovala i soutěž krasobruslařských sportovních dvojic, kde došlo k dalšímu malému zázraku. Český pár Dušková, Bidař postoupila do volných jízd z 15 místa. Jediné chyby se dopustil Bidař při trojitém toeloopu, ale postup to nezhatilo. Krátký program ovládl čínský pár Suej Wen-ťing, Chan Cchung, druzí skončili reprezentanti Ruska Jevgenija Tarasovová, Vladimir Morozov a prozatímní třetí místo drží kanadský pár Meagan Duhamelová, Eric Radford.

Na pořadu dne bylo také mužské finále na U-rampě. Po dramatických třetích jízdách byly nakonec medaile rozděleny následovně. Zlato si odnesl Shaun White z USA, druhý skončil Japonec Ajumu Hirano a bronz putuje do Austrálie Scotty Jamesovi.

První závod dnes měli na programu sdruženáři. Severská kombinace měla na pořadu dne skoky na středním můstku a 10 kilometrů běh. Miroslav Dvořák zaostal pouhé dvě vteřina za 20. místě a skončil 21. Tomáš Portyk si doskočil a doběhl pro 24. místo a poslední z českých reprezentantů Ondřej Pažout dokončil závod na 34. místě. Zlato díky Ericu Frenzelovi putuje klasicky do Německa, Japonec Akito Watabe bere stříbro a bronz bere Rakušan Lukas Klapfer.

Další želízka v ohni jsme měli na rychlobruslařském oválu, ženy čekal závod na 1000 metrů. Od Karolíny Erbanové se dal očekávat solidní výsledek, vždyť ve světovém poháru se ji daří. Nakonec skončila na sedmém místě, s čímž můžeme být spokojeni. Druhá česká závodnice Nikola Zdráhalová dojela na 19. místě. Boj o medaile byl napínavý do samotného konce a překvapivou vítězkou se stala Nizozemka Jorien ter Morsová, která vyhrála v olympijském rekordu. Světová rekordmanka a největší favoritka Nao Kodairová z Japonska bere „pouze" stříbro. Bronz bere další japonská závodnice Nana Takagiová.

Dnes svůj závod rozjeli také dvojice na saních, po prvních dvou jízdách je dvojice Antonín Brož, Lukáš Brož na 13. místě. Matěj Kvíčala a Jaromír Kudera jsou zatím na 18. místě. První a třetí místo drží zástupci Německa a na stříbru se zatím drží Rakušané.

V zítřejším programu se má český fanoušek na co těšit. Čekají nás dva biatlonové vytrvalostní závody a naši hokejisté si to rozdají s domácími hokejisty. Více o Zimních olympijských hrách naleznete ZDE.