Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Čtvrtý den olympiády Ferdu Lišku nudil

13-2-2018 Sputnik CZ 79 325 slov zprávy

Dnešním dnem skončila první curlingová soutěž, bylo na pořadu finále smíšených dvojic. Vítězem této soutěže se stala Kanada, která ve finále porazila Švýcarsko. Zápas o třetí místo vyhrálo Rusko. Kanaďané Kaitlyn Lawesová a John Morris se stali historicky prvním vítězi ve smíšených dvojicích.

Napínavé finále U-rampy žen ovládla sedmnáctiletá Američanka Chloe Kimová, stříbro získala Ťia-ju Liou z Číny a bronz putuje opět do USA díky Arielly Goldové.

Úspěchem dne je výsledek Ondřeje Berndta, který v superkombinaci obsadil vynikající 16. místo. Zlatou medaili vybojoval legendární Rakušan Marcel Hirscher, který byl po sjezdu až na 12. místě. Ve slalomu ale všem ukázal záda. Stříbro a bronz putuje do Francie — Alexis Pinturault, Victor Muffat-Jeandet.

Další Češi bojovali v klasickém sprintu na lyžích. Naši závodníci skončili již v kvalifikaci. Nejlépe dopadl Aleš Razým, který se ztrátou 12,51 sekundy obsadil 44. místo. Miroslav Rypl dojel na 44. místě a Michal Novák na 61 místě. Právě Novák měl být adeptem na první třicítku, ale bohužel. Ve finálové rozjížďce zvítězil Johannes Hosflot Klabo, který se svým vítězstvím stal nejmladším norským olympijským vítězem. V těsném souboji o druhé místo měl na vrch Ital Federico Pellegrino, třetí místo zůstalo pro Rusa Alexandra Bolšunova.

Svoji soutěž ukončily také sáňkařky, které měly na programu třetí a čtvrtou jízdu. Češka Tereza Nosková skončila po třech jízdách, celkově se umístila na 27. místu. První dvě místa putují do Německa. Zlato získala Natalie Geisenbergerová a stříbro Dajana Eitbergerová. Alex Goughová Kanadě vybojovala bronz.

Rychlobruslaři dnes bojovali na trati 1500 metrů, opět bez české účasti. Další medaile vybojovali Nizozemci. Zlato patří Kjeldu Nuisovi a stříbro Patricku Roestovi. Pro domácí barvy bronz získal Min-sok Kim.

Zítřejší program je pro české barvy zajímavější. Můžeme se těšit na krátké jízdy sportovních dvojic, kde se předvede dvojice Dušková, Bidař. Také bychom rádi upozornili na rychlobruslařky Erbanovou a Zdráhalovou, které mají na programu závod na 1000 metrů. A nakonec si budeme nehty hlodat u biatlonového vytrvalostního závodu žen. Cinkne to?