Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Třetí den je pro Česko bez medaile. Ale raduje se Slovensko

12-2-2018 Sputnik CZ 118 585 slov zprávy

Začněme biatlonem, kde jsme měli nejvíce zástupkyň. Do stíhacího závodu se Veronika Vítková na trať vydala ze třetího místa, ve větrném závodu se však na střelnici hodně chybovalo a Veronika se třemi chybami spadla na sedmé místo. Každé umístění v desítce je pro Česko stále úspěch. Navíc solidní výsledek předvedly i ostatní zástupkyně. Jessica Jislová si udržela startovní 23. pozici i přes tři trestná kola. Mladičká Markéta Davidová si s šesti trestnými koly pohoršila o deset příček a skončila 25. Eva Puskarčíková po dvou čistých a rychlých stojkách závod dokončila na 32. místě se třemi chybami. Velkou radost však slovenským fanouškům udělala slovenská závodnice Anastasia Kuzminová, která i přes čtyři chyby na střelnici dojela druhá! Druhé olympijské zlato získala Němka Laura Dahlmeirová a bronz vybojovala Francouzka Anais Bescondová.

Mužská stíhačka byla ještě více větrná, což závod také ovlivnilo. Ale na trůn se vrátil král Martin Fourcade, který si s jednou chybou dojel pro třetí olympijský trumf v kariéře. Největším překvapením biatlonových závodů se dnes stal švédský závodník Sebastian Samuelsson, který ve finiši dokázal odolat i zkušenému Benediktu Dollovi z Německa. Švéd má stříbro a Němce zbyl bronz. A kde jsou Krčmář s Moravcem? Krčmář nevyužil svoji startovní pozici a z předních pozic se poroučel hned při první střelbě, kdy dvakrát chyboval. Nakonec se sedmi chybami dojel 30. Ondřej Moravec se snažil marně, nasekal dokonce osm trestných kol a závod dokončil na 51. místě.

Dnes bylo na pořadu finále ve slopestylu, jehož kvalifikace byla včera zrušena. Šárka Pančochová startovala jako vůbec první závodnice, ale i dnešní závod byl silně ovlivněn větrem, Šárka nešla do rizika a skončila až 16. Zlato vybojovala Jamie Andersonová z USA, stříbro putuje do Kanady díky Laurie Blouinové a bronz patří Enni Rukajarviové.

Dnešním dnem skončila i soutěž v krasobruslení družstev a výsledky jsou celkem očekávané, medaile si rozdělily nejsilnější týmy. První skončila Kanada, stříbro berou olympionici z Ruska a bronz putuje do USA. Tato soutěž byla však takovým zahřívacím kolem před individuálními závody, podle výkonů z této soutěže se diváci mají na co těšit, bude to drama.

Další disciplínou dneška byla mužská jízda v boulích, kde Češi dlouhodobě nemají žádného závodníka. Zlatou medaili vybojoval domácí závodník Dže Woo Čoi, stříbro patří Norovi Vinjaru Slattenovi a bronz získal Bradley Wilson z USA.

Svůj závod dneska rozjela i Tereza Nosková, která zápolí na saních. Po prvních dvou kolech je až 27. a zítra ji nejspíše čeká pouze jedna jízda.

Jako poslední z českých reprezentantů se dnes do závodu pustila rychlobruslařka Nikola Zdráhalová na trati 1500 metrů. Její 11. místo určitě není ostudou! Zlato vybojovala legendární Nizozemka Ireen Wustová, stříbro si na krk pověsí Miho Takagiová z Japonska a bronz bere další Nizozemka Marrit Leenstreová.

Poslední soutěží dneška byly ženské skoky na lyžích, tato vcelku nová disciplína si získává diváky. Ve větrném závodu, který byl i několikrát přerušen si zlato vyskákala Norka Maren Lundbyová, stříbro putuje do Německa díky Katharině Althausové a bronz putuje do Japonska Sare Takanašiové.

Další událostí dneška se stal přesun českých hokejistů do dějiště zimních her. Včerejší generálka s Finskem jim nevyšla a prohráli 2:0. Snad je tato porážka ponaučí a zastaví se až ve finále.

Počasí v Jižní Koreji stále působí potíže, některé disciplíny byly opět přeloženy na jiný den, jiné vítr ovlivnil a mrazy sportovcům také nedělají dobře, snad se to umoudří. Sledujte novinky ze ZOH v našem speciálním projektu ZDE.