Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Druhý den. Druhá medaile. Hrátky počasí. Ferda Liška a jeho hodnocení

11-2-2018 Sputnik CZ 132 530 slov zprávy

Jak jinak bychom mohli naše hodnocení začít, když to v Jižní Koreji opět cinkalo. A opět se o to postaral biatlon. Dnes měli na programu sprint na deset kilometrů muži. Před závody byl do hlavní role pasován Ondřej Moravec. Ale kdepak. Na první ležce se zdržel kvůli větru, jednou chyboval a celý závod mu nevyšel ani běžecky. Hlavní roli tedy převzal Michal Krčmář. S rozvahou dvakrát vybílil terče a po trati téměř letěl. V poslední běžeckém kole odrazil útok Itala Windische a mohl si užít slzy radosti! Výborná práce! Do zítřejší stíhačky má výbornou výchozí pozici. Na prvního Němce Peiffera ztratil pouze 4,4 sekundy. Ostatním Čechům už se tolik nedařilo. Ondřej Moravec nakonec skončil 29. se ztrátou přes minutu. Michal Šlesingr ani Adam Václavík se do zítřejší stíhačky nepodívají, Michal po špatné stojce, kdy čtyřikrát minul skončil 69. a Adam také se čtyřmi chybami 73. Závod biatlonistů nezvládli ani suveréni letošní sezóny. Johanes Bo si šanci na úspěch odstřelil třemi chybami na ležce a a s celkem čtyřmi chybami skončil 31. Stejným výsledkem na ležce začal závod i Martin Fourcade, ten však zabral a stojku rychle vyčistil a skončil nakonec na osmém místě.

Tím však dnešní úspěchy nekončí! Ačkoliv to před závodem nejspíše čekali jen snílci. Ve skiatlonu 2x15 km Martin Jakš získal senzační deváté místo! Stav našeho běžeckého lyžování je v posledních letech špatný, proto je první desítka velkým úspěchem a je dobré vidět, že opět máme někoho na špici. Martin Jakš devítku vybojoval díky výbornému výkonu v bruslařské části. Další z Čechů Petr Knop dojel na 38. místě a Aleš Razým obsadil 55. místo. Stupně vítězů kompletně obsadilo Norsko — Simen Hegstad Kruger, Martin, Johnsrud Sundby, Hans Christer Holund. Za zmínku stojí i čtvrté místo ruského reprezentanta Denise Spicova.

Dnešním dnem skončil závod i sáňkařům. Dnes byly na programu 3. a 4. jízdy. Náš jediný závodník Ondřej Hyman skončil 21. Soutěž ovládl David Gleirscher z Rakouska, druhý dojel Chris Mazdzer z USA a třetí byl Němec Johannes Ludwig.

To je z českých výkonů vše. Ale dnes se rozdávaly i další medaile. V mužském finále slopestylu si zlato vybojoval teprve sedmnáctiletý Redmong Gerard z USA, za kterým skončili dva Kanaďané Max Parrot a Mark McMorris.

Na rychlobruslařském oválu byl dnes na programu mužský závod na 5000 metrů. Nizozemský závodník Sven Kramer vybojoval olympijské zlato, Kanaďan Ted-Jan Bloemen uhájil stříbro před bronzovým Sverrem Lunde Pedersenem z Norska.

Boulařky měly v hustém sněžení těžkou šichtu. Ale nakonec v krásném závodě zlato vybojovala Perrine Laffontová z Francie, druhá skončila Kanaďanka Justine Dufour-Lapointeová. První medaili pro Kazachstán vybojovala bronzová Julia Galyševová.

Dnes pokračoval také týmový závod v krasobruslení. Ve kterém zatím vede Kanada, následována Ruskem a USA.

Sjezd a kvalifikace ženského slopestylu byly dnes také na programu, ale počasí bylo proti. Ferda Liška vás chce upozornit, že všechny novinky ze Zimních olympijských her můžete sledovat ve zvláštním projektu, stačí kliknout zde!

Tip Ferdy Lišky na zítřejší den zní. Biatlonové stíhací závody, ve kterých budou chtít Veronika Vítková a Michal Krčmář potvrdit vynikající formu! V 11:10 startují ženy a ve 13:00 muži.