• Vybrat den

Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

První den. První medaile. První zklamání. A další události. Hodnocení Ferdy Lišky

11-2-2018 Sputnik CZ 77 428 slov zprávy

Ač se olympiáda rozběhla už ve čtvrtek, následovalo páteční slavnostní zahájení a v sobotu se rozdávaly první medaile. A pro nás byla olympiáda zahájena výborně!

Biatlonistky před sebou měly sprint. A hned to cinklo! O bronzovou medaili se postarala Veronika Vítková, která závod zvládla s jednou střeleckou chybou a za vítěznou Němkou Laurou Dahlmeirovou zaostala 25,8 sekund, na stříbro však Veronika ztratila pouze 1,6 sekund. Stíhací závod je tedy otevřený a slibuje velkou show. Protože ve sprintu si nejmladší z našich biatlonistek zajela nejlepší výsledek, když Markéta Davidová skončila 15. Úspěch našich 23. místem potvrdila i Jessica Jislová. Závod se nepovedl pouze Evě Puskarčíkové, která se třemi chybami skončila 43. Všechny naše holky však uvidíme ve stíhačce!

Další sobotní nadějí byla stálice Martina Sáblíková, kterou čekal závod na 3000 metrů. Martina se předvedla v poslední rozjížďce, ve které ji asi o půl sekundy unikla bronzová medaile. Bramborové medaile se nepočítají, a tak Martina netajila smutek. Závodu se účastnila i mladá Nikola Zdráhalová která skončila na 15. místě. Martina se o medaili popere ještě na své top trati.

Teď se podívejme na výsledky dalších Čechů. Svoji kvalifikaci ve slopestylu absolvoval Petr Horák, finále se ho však netýká. První medaile letošních her si rozebraly běžkyně na lyžích ve skiatlonu na 2x7,5 km. Vítězkou se stala Švédka Charlotte Kallaová. Stříbro získala Marit Bjorgenová z Norska a bronz Krista Parmakoskiová z Finská. Nejlepší z českých reprezentantek skončila 28. Petra Nováková. Následovala Kateřina Beroušková na 38. místě, sedmnáctiletá Barbora Havlíčková skončila 43. a Petra Hynčicová dojela 47.

Další český reprezentant se představil na saních, po dvou úvodních jízdách je Ondřej Hyman na 20. místě. Jako poslední se v sobotu představili skokané na lyžích, z kvalifikace se do závodu na středním můstku představili Viktor Polášek, kterému se však první kolo nepovedlo a skončil 44. Do druhého kola postoupil alespoň Roman Koudelka, který si nakonec připsal 26. místo. Zlato putovalo díky Andresi Wellingerovi do Německa, druhý skončil Nor Johann André Forfang a třetí další Nor Robert Johansson.

V sobotu se rozhodlo i o medailích v mužském short tracku na 1500 metrů. Zlato získal domácí Hjojun Lim, druhý skončil Nizozemec Sjinkie Knegt a bronz vybojoval Semjon Elistratov, který reprezentuje ruské sportovce.

© Sputnik/ Алексей Филиппов

Semen Elistratov s bronzovou medailí

V neděli může o medaile zabojovat Šárka Pančochová a především budou v hlavních rolích biatlonisté.

To je od Ferdy Lišky z prvního ostrého dne na olympiádě vše a už teď se můžete těšit na shrnutí druhého dne.