• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    12 divných zákonů různých zemí, které šokují turisty

    4-2-2018 Sputnik CZ 78 309 slov zprávy
     

    Austrálie


    V neděli po poledni je na veřejných místech zakázáno objevovat se v kalhotách různých barev.


    Vyměnit žárovku můžou pouze kvalifikovaní elektrikáři. Jinak vám hrozí pokuta.


    Anglie


    Zde je zakázáno čistit koberce na ulicích. Pokud to přece jen chcete dělat ve svém volném čase, je nutné to dělat do 8:00 ráno.


    Je zakázáno pást velká rohatá zvířata na ulici mezi 7 a 22 hodinou. Výjimku udělují policisté.


    Není možné se líbat na železničních nádražích. To nařizují cedule. Vláda se bojí, že kvůli dlouhému loučení budou všechna nástupiště přetížena.


    Itálie


    Od roku 2008 nelze v Benátkách krmit holuby na Náměstí Svatého Marka. Opatření směřuje na ochranu historických budov a památníků, které holuby poškozují. Také jsou tito ptáci nositeli různých nebezpečných onemocnění.


    V italské Eraclei, která se nachází nedaleko od Benátek, je zakázáno stavět jakékoli písečné zámky na pláži, protože můžou překážet průchodu lidí, kteří se procházejí po břehu.


    Na italském ostrově Capri existuje zákaz na nošení obuvi s dřevěnými podrážkami a taktéž obuvi, která je hlučná.


    Singapur


    Do Singapuru je zakázáno přivážet a konzumovat tam žvýkačky. Toto pravidlo je účinné od roku 1992. V této zemi je žvýkačka považována za něco, co velmi silně může poškozovat zdraví a okolní prostředí.


    Kanada


    Podle zákona musí v Kanadě od 6 do 18 hodin od pondělí do pátku být vysíláno 35 % radiového éteru, který obsahuje národní kontent.


    Japonsko


    V roce 2008 se země rozhodla zavést každoroční kontrolu rozměru pasu svých občanů ve věku 40 až 74 let (ne více než 86 cm pro muže a 90 cm pro ženy). Japonsko takovým způsobem bojuje s tloustnutím a nemocemi, které z něho vyplývají. V roce 2015 byly ty společnosti, které neplnily normu, pokutovány.


    Indie


    Pokračování na téma boj s tloustnutím, v roce 2016 v indickém státu Kérala byla zavedena „daň na tuk" — 14,5 % na hamburgery, pizzu a další tučná jídla, která se servírují v restauracích.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑