• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    8 položek z vašeho šatníku, které v sobě skrývají tajné nebezpečí pro vaše zdraví

    23-1-2018 Sputnik CZ 160 761 slov zprávy
     

    Tanga




    © Depositphotos/ [email protected]

    Девушка в красном бикини


    Ženy dávno mají rády kalhotky „string", protože vypadají sexy a nejsou vidět pod oblečením. Ale časté nošení zvyšuje riziko infekce močopohlavní soustavy. Tanga jsou často zhotovená ze syntetických materiálů, které udržují vlhkost a teplo, čímž vytvářejí ideální prostředí pro nebezpečné bakterie. Samotný střih takových kalhotek může vyvolávat podráždění a zranit citlivou pokožku v intimních místech. Určitě není nutné, aby je ženy nosily každý den.


    Podprsenka push-up




    © Fotolia/ Nick Freund

    Женская грудь большого размера



    Podprsenka, která vizuálně zvětšuje a zvedá prsa je nebezpečná tím, že může tlačit na mlékovody a tkaniny mléčné žlázy, zpomaluje pohyb krve, což v budoucnu může způsobit vznik nádoru. Můžete ji nosit, ale jen zřídka. Takovou podprsenku nelze nosit více než 12 hodin a navíc v ní nelze ani spát. Poté, co si ji sundáte, udělejte si lehkou masáž. Když kupujete podprsenky push-up, vyberte správnou velikost, ať vám není těsná. Také musí být vyrobená z kvalitních materiálů.


    Tvarovací prádlo




    © AFP 2018/ Joseph Eid

    Модный показ нижнего белья в Ливане



    Nelze nezmínit stahovací ženské prádlo. Ženy, které ho nosí často, si stěžují na žáhu, nafouklé břicho, což však ještě není to nejhorší. Lékaři tvrdí, že stálé nošení korigujícího prádla může vést k rakovině žaludku, trombóze, varixu, problémům se zády (tlak na kříž). Navíc podobné prádlo většinou nepropouští vzduch, proto vaše pokožka nedýchá, což vede k problémům s pokožkou. Rada je v tomto případě jediná. Raději se zbavte přebytečné váhy pomocí diety a cvičení.


    Džíny skinny




    © Fotolia/ Lsantilli

    Девушка измеряет сантиметром бедра



    Těsnost úzkých džínů a kalhot může způsobit hodně nepříjemností: otékání, porucha krevního oběh, problémy trávení, oněmení kůže. Lékaři přirovnávají úzké kalhoty ke korzetu. Dokonce vymysleli termín „džínová pánev" pro ty, čí pánevní kosti jsou deformovány kvůli stálému nošení úzkých džínů. Džíny skinny mohou být nebezpečné nejenom pro dospívající. 35letá žena z Austrálie strávila několik dní v nemocnice kvůli oněmení nohou.


    Obuv na vysokém podpatku a na ploché podrážce




    © Sputnik/ Evgenya Novozhenina

    Участницы перед началом финала конкурса "Российская красавица 2017"



    Když chodíme na podpatcích, váha těla se nerozděluje rovnoměrně. Hlavní tlak se dostává na prsty, proto je milovnice podpatků mají často deformované. Navíc se centrum tlaku přesouvá, proto trpí páteř.
    Obuv bez podpatku také není bezpečná. Plochá podrážka netlumí úder paty, proto vaše kostra dostává mikro traumata. Vybírejte obuv na tlusté ortopedické podrážce, která zajišťuje pohodlný a přirozený ohyb nohy.


    Žabky




    © Fotolia/ Shubinan

    Шлепанцы на пляже



    Mají je všichni. Tato obuv je však velice zrádná. Britská zdravotní služba zveřejnila zprávu, že každý rok více než 200 tisíc Britek lečí nemoci, které vyvolalo nošení podobné obuvi. Vědci na univerzitě Oburnu (USA) také dokázali, že žabky škodí zdraví. Zkoumali zvláštnosti chůze 39 dobrovolníků různého pohlaví. Zjistilo se, že taková obuv hodně mění chůzi. Člověk musí dělat malé kroky, hodně napínat svaly a krčit prsty. To vyvolává přetahování svalů, otékání nohou a křeče. Raději dlouho nechoďte v plážové obuvi, nebo si zvolte správný model.


    Těžké kabelky a tašky na jedno rameno




    © Fotolia/ Jacob Lund

    Вор-карманник на станции метро



    Když do módy přišly velké kabelky, ženy měly radost — konečně mají místo na všechno potřebné. Ve výsledku ale tahají celý den těžký pytel, navíc na jednom rameni. Za chvíli je začíná bolet hlava, cítí nepohodlí kolem krku. Tím se také narušuje postoj. Proto noste kabelku (tašku) vyváženě na obou ramenou. Taška, kterou používáte každý den, nesmí vážit více než 10 procent vaší vlastní váhy. Dobrou alternativou je batoh s širokými popruhy, který je třeba nosit na obou ramenou.


    Levná bižutérie




    © Sputnik/ Igor Zarembo

    Участница Международной Индийской выставки-продажи "Товары из Индии"



    Levné šperky, které kupujete sobě nebo svým dětem, mohou obsahovat nebezpečné kovy a chemikálie. Američtí vědci otestovali 99 šperků ze 14 obchodů. Analýza potvrdila přítomnost arzenu, kadmia, olova a rtuti v množství, které je pro život nebezpečné. Během jiného výzkumu vědci zjistili, že ze 103 vzorků levné čínské dětské bižutérie 12 procent obsahuje nebezpečný počet kadmia — jednoho z nejtoxičtějších kovů. Dlouhé nošení takového šperku vede k velkému množství zdravotních problémů, a pokud ho dítě náhodou spolklo, je možná i smrt. Proto buďte při nákupu bižuterie opatrní. Náušnice musejí být zhotoveny pouze z chirurgické oceli.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑