• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    72letá britská princezna přinucena k omluvě za rasistickou brož na obědě za účasti Meghan Markle

    24-12-2017 AC24 155 360 slov zprávy
     

    Princezna Michael of Kent byla přinucena k omluvě za to, že na obědě za účasti Meghan Markle na sobě měla údajně ‚rasistickou‘ brož.

    Tato 72letá princezna byla vyfotografována, jak jde na vánoční oběd ke královně Alžbětě II. ověšena klasickými šperky včetně ztvárnění busty stylizovaného mouřenína.

    Na to hned skočila citlivá sociální média a obvinila ji z rasismu, kdy někteří zašli až tak daleko, že se uchýlili k tvrzení o tom, že záměrným účelem brože bylo zneuctít novou snoubenku prince Harryho Meghan Makrele, která je míšenka.

    „Ta brož byla darem a nosila ji v minulosti už nesčetněkrát,“ řekl mluvčí nižšího královského klanu.

    „Princezně Michael je strašně líto a je zdrcená z toho, že takto urážela.“

    Zatímco slečnu Markle britský tisk s nadšením přijal, tak princezna Michael, která se stala členkou královské rodiny sňatkem s bratrancem královny, lamentovala, že ji jako cizinku nikdy nepřijali.

    „Mám jiné způsoby, když něco říkám a něco dělám,“ řekla princezna, která byla rozená jako Marie-Christine von Reibnitz z německých a maďarských rodičů.

    Z ‚rasismu‘ už byla obviňována předtím, když zaslechli její diskusi při jedné newyorské večeři.

    Ona sice takové domněnky o sobě rozhodně popírá, kdy uvádí i své časté cesty do Afriky – ale není jí to nic platné, stejně ji tepou za používání formulací nepovažovaných podle vkusu mainstreamových médií za dostatečně politicky korektní.

    „Před lety jsem dokonce předstírala, že jsem Afričanka – tedy napůl Afričanka, ale protože mám světlé oči, tak mi to neprošlo, tak jsem si tedy alespoň obarvila vlasy na černo,“ řekla.

    „Cestovala jsem po Africe autobusy. Chtěla jsem být spisovatelkou. Chtěla jsem zažít, jaké to je projít si Afriku od Cape Town až do severního Mozambiku. Užívala jsem si toho dobrodružství s těmi absolutně obdivuhodnými unikátními lidmi a vy mi říkáte, že jsem rasistka: to mě bolí u srdce, protože já tam ty lidi opravdu miluju.

    Mouřenínské šperky se pořád ještě vyrábí v italských Benátkách, kde byly populární během éry raného modernismu a sochy mouřenínů se nachází všude v různých italských městech.

    Zdroj: breitbart.com

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑