PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Ruka osudu? Nejzvláštnější vítezství v dějinách sportu

8-12-2017 Sputnik CZ 146 253 slov zprávy

Erik Musambani

Letní olympiády v roce 2000 ve Sydney se zúčastnil představitel Rovníkové Guiney Erik Musambani, který se přihlásil na plavání 100 metrů volným stylem. Vůbec neuměl plavat, ale zázračným způsobem dokázal překonat první výběrové kolo, kterého se zúčastnili zástupci exotických zemí, jež málo znali pravidla.

Soupeři Erika Musambani skočili do vody před startovním signálem a byli diskvalifikováni, zatímco Musambani zůstal na podstavci. Později se dozvěděl, že je třeba skákat do vody a plavat, až když zazní píšťala.

Ve druhém kole Musambani skočil do vody a plaval, ale zanedlouho začal tonout. Rozhodčí mu chtěli přijít na pomoc, ale on dokázal doplavat do finiše. A navždy se zapsal do dějin!

Steven Bradbury

Jeden z nejzvláštnějších případů v dějinách světového sportu je vítězství Australana Stevena Bradburyho v rychlobruslení na krátké dráze na vzdálenost 100 metrů na Olympiádě v Salt Lake City.

Mladý sportovec byl velmi nadějný, ale v roce 1994 malém zahynul kvůli nehodě. Nicméně během kvalifikace na zimní olympijské hry, které se konaly v Salt Lake City, Bradbury dokázal udělat všechny normativy.

V čtvrtfinále Steven obsadil třetí místo, ale Kanaďan Mark Gagnon byl diskvalifikován kvůli strčení do soupeře a Bradbury se dostal do semifinále.

V semifinále byl Steven poslední, ale hromadný pád v poslední zatáčce umožnil Stevenovi obsadit druhé místo a dostat se do finále.

Ve finále měl Australan znovu velké štěstí. Bradbury obsadil první místo, protože v poslední zatáčce se střetli a upadli Apolo Anton Ohno, Mathieu Turcotte a Ahn Hyun-soo (dnes známý jako Viktor An). Bradbury získal popularitu a také zbohatl.