• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    „Orwellianská noční můra“: Německý ministr vnitra připravuje zákon ke špehování všech digitálních zařízení

    5-12-2017 Svobodné Noviny 96 333 slov zprávy
     

    Německý ministr vnitra chce tajný přístup do počítačů, telefonů a dokonce i do Volkswagenů, podle zpravodajské informace. Kritici jeho plán odsoudili a nazvali ho „Orwellianskou noční můrou“.


    Ministr vnitra Thomas de Maiziere má v úmyslu argumentovat „zákonnou povinností třetích stran, které mají umožnit tajný dohled,“ během příštího týdne na konferenci ministerstva vnitra v Lipsku. Návrh má „dramaticky rozšířit“ pravomoci státu ve špehování svých občanů, podle zprávy deníku RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).


    Pokud bude schválen, Maizierův návrh by umožnil německým bezpečnostním službám sledovat jakékoliv zařízení připojené k internetu. Technologické společnosti by byly nuceny poskytnout státu přístup k většině digitálních spotřebních zařízení, včetně soukromých tabletů, počítačů a dokonce i televizorů a automobilů. Německé úřady by však potřebovaly soudní oprávnění, než se dostanou do spotřebních zařízení.


    Podle médií se německý ministr vnitra domnívá, že taková legislativa je nezbytná, protože vzestup šifrování a dalších bezpečnostních systémů brání zpravodajskému shromažďování a sledování.



    Plán posílit státní špehovací moc vyvolal zděšení v zemi, která má v živé paměti utrpení v důsledku některých nemilosrdných a všudypřítomných špehování v historii – jak ze strany nacistického gestapa, tak ze strany východoněmecké Stasi.


    „Plány ministra vnitra zní jako Orwelliánská noční můra. Brzy budou všechny byty v Německu vybaveny zařízeními, která budou sloužit jako potenciální odposlechy,“ řekl Konstantin von Notz, náměstek vůdce strany Zelených deníku Der Spiegel.


    „Musíme si vážně uvědomit skutečnost, že jsme zemí, která měla ve své nedávné historii dvě diktatury. Chceme žít v zemi, kde neexistuje soukromí a kde stát může zasahovat všude tam, kde je to technologicky možné?“ Zeptal se.


    Člen Bundestagu a generální tajemník bavorské Státní asociace SDD Uli Grötsch řekl, že Němci by měli být opatrní ohledně většího dohledu ve jménu bezpečnosti. „Více zásahů a monitorování neznamená automaticky větší bezpečnost,“ citoval jeho slova deník Der Spiegel.


    Navzdory odporu kvůli navrhovanému posílení tajného sledování, Německo se už pyšní komplexními, někdy a utajenými dohledovými pravomocemi.



     (RT/ svobodnenoviny.eu)















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑