• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Jak zvednout důchody o 2000 Kč, aniž by Babiš zatížil rozpočet? Poslat do práce 300 000 lidí!

    4-12-2017 Tadesco 352 1391 slov zprávy
     

    Musím hned z kraje jasně oznámit, že toto je odhad z údajů, které zatím ministerstvo vnitra přísně tajilo, ministr Chovanec nikdy nedal údaje na stůl UCELENĚ a tak je čerpáno z veřejných zdrojů s možným větším rozptylem. Aby to však nebylo okamžitě anulováno a zdehonestováno jako hoax a fake news, jsem povinen zveřejnit alespoň několik veřejných zdrojů, na kterých je založen velmi hrubý odhad.




    Pohrajme si trochu s čísly.


     




    Úvod: v České republice je 2 892 765 důchodců evidovaných v roce 2017. Pokud bychom přidali každému 2000, Kč, potřebujeme 5 785 530 000 , neboli cca 6 miliard Kč měsíčně.


    V české republice je 128 000 neziskových organizací.


    Například Člověk v tísni zaměstnává 384 zaměstnanců, Evropské hodnoty 178...


    Inzerentní zdroje uvádějí, že nástupní platy do neziskových organizací jsou kolem 20 000Kč a lze brát až 50 000Kč. Tudíž vezmeme základ 20 000Kč hrubého.


     Zrušením 300 000 zbytečných míst mladých, co v životě ještě nepracovali,  při platu 20 000 hrubého bychom získali okamžitě  6 miliard korun. Měsíčně.


    Pro důchodce...



    Mnozí pozvednou obočí, protože tolik lidí v neziskové prostoru? Musíme si připomenout co je a co není vidět. Mnozí mají představu, jak se "nezisk" stará o staroušky a nemohoucí. Ale to je minimum. A skvělá pomoc státu. A především těm postiženým a přestárlým.


    Ten zločin je jinde. Dělají politiku, nábory na politiku, školení, soudružskou osvětu. Neboli nedělají nic jak nepřizpůsobiví. Nic, co by státu a občanům zlepšilo životy. Naopak.



     Jenom pár příkladů jako důkaz:



    Neziskové organizace



    Neziskové organizace mohou čerpat dotace na vlastní provoz a osvětové projekty v rámci širokého spektra témat, jako je např. rozvoj lidských zdrojů, udržitelné podnikání a využívání zdrojů, volnočasové aktivity, tvorba nových vzdělávacích programů a poskytování poradensko-informačních služeb. Důležitým prvkem projektů bývá propojení neziskového sektoru s komerčním včetně zapojení veřejné správy.


    V sekci uvádíme základní přehled programů, do kterých se mohou neziskové organizace zapojit a získat prostředky pro realizaci aktivit. Výstupy většiny projektu by měly dopadat na všechny regiony ČR s výjimkou hlavního města. Pro Prahu je určen Operační program Praha – pól růstu.


    • Operační program Zaměstnanost podporuje projekty, které dokáží předcházet nezaměstnanosti, posilují rozvoj lidských zdrojů, propagují pružnou formu práce, rovné příležitosti žen a mužů v profesním i rodinném životě, projekty, které dokáží integrovat handicapované na trh práce, pomáhá také menšinám a organizacím, které těmto skupinám poskytují své konzultační služby.

    • Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání zabezpečuje zvyšování kvality vzdělávání na základních, středních i vysokých školách s důrazem na využívání moderních ICT technologií a používání cizích jazyků, propaguje technické, přírodovědné a environmentálně zaměřené obory a předměty, posiluje finanční gramotnost a rozvíjí podnikatelské dovednosti studentů, zasazuje se o investice do výzkumných a vývojových kapacit, o popularizaci vědy a přenos poznatků mezi sektory a zeměmi.

    • Integrovaný regionální operační program se zaměřuje na investiční projekty zlepšující občanskou vybavenost, poskytuje finance na výstavbu a rekonstrukci objektů sociální a vzdělávací infrastruktury včetně materiálně-technického vybavení, podporuje sportovní a kulturní atrakce, revitalizuje nevyužitelné stavby a poskytuje prostředky na sanaci postižených lokalit, které je možné využít k novým společensko-kulturním účelům. (Chánov, Matiční apod.)

    • Operační program Praha – pól růstu ČR je určen subjektům, které aktivně působí především na území hlavního města a usilují o rozvoj lidských zdrojů ve výzkumu a vývoji, připravují nové odborné vzdělávací programy, začleňují znevýhodněné jedince, přispívají ke zkvalitňování vzdělávání na školách a podporují studenty se specifickými vzdělávacími potřebami.


    A pokračujme dále: nejen Babiš naříká, že schází na trhu 200 000 pracovních sil a chtějí je sem tahat z Ukrajiny, Bulharska, Kosova, Mongolska či Afriky. A zde máme 300 000 mladých, práce schopných neopotřebovaných občanů, kteří mohou ihned zaplavit trh a ještě ušetřit státnímu rozpočtu. 200 000 by našlo práci ihned  a oněch 100 000 by zůstalo jako skuteční pomocníci těžce nemocných, inkluzivních, či přestárlých s oněmi 4,5 miliardami korun.  Pokud pošleme do práce 200 000 lidí z neziskovek a necháme tam 100 000 starajících se o ony přestárlé apod., je vidět, jak lehce dostaneme konečně do práce převážně mladé lidi, kteří zatím nic mimo šmírování a udávání, eventuálně politického školení na internetu a na různých nesmyslných sezeních a rautech nedělali.


     


    Možná, že bychom měli k tomu připočíst desetitisíce politologů a politických geografů, kteří však za 20 000 hrubého jako třeba Romancov nedělají. Pouze defilují ve veřejnoprávní televizi a vykřikují tam své výmysly.


     


    A nyní neziskové organizace:  Česku existuje 128.000 neziskových organizací. Loni získaly od státu, krajů a obcí na dotacích kolem 16,5 miliardy korun. V přímých platbách. Ostatní se neevidue. MF to dělat nemůže a systém je nepřehledný, raketový nábor dalších pseudozaměstnanců šílený a na to je navázáno obrovské množství finančních prostředků praných přes prapodivný stát. Český stát. To vážně není korupce? Příklad: nezisková organizace starající se o vyloučené lokality zaměstnávají nejen své zaměstnance, ale musí s nimi pracovat i státní orgány, které jsou opět placeny ze státního rozpočtu. Třeba právníci, sociální zaměstnanci, kteří řeší jednotlivé případy, policisté, ale nikdo nenese cílovou zodpovědnost a tyto normohodiny se jako za komunistů nezapočítávají, jakoby pracovali zadarmo.  Takže neziskovky se množí, ale vyloučené lokality také a vše se svádí na zákon.



    Dokonce stát vypočítá, že tím se zvedne HDP státu až o 0,7%. Zajímavé. Perpetuum mobile. Nastal čas to změnit. A to je úkolem budoucí vlády.



    Všimněte si, kolik mladých lidí se zabývá v České televizi žvaněním, vysvětlováním, filozofováním nebo fízlováním,  aniž v životě něco udělali. A ti všichni mají své nadřízené, své místnosti, své stoly, své počítače, své toalety, své vytápění a můžeme pokračovat dál až k obrovskému množství personalistek ve věku 25 let, které s vážnou tváří vyslýchají padesátileté a výš, proč vlastně chtějí pracovat. A většinou na to bývají dvě, aby správně otečkovaly bodovací systémy. A připočtou li se k tomu mluvčí, kdy každá instituce má mluvící dámskou hlavu nejlépe "mladou a atraktivní" , výčet těch, co v životě nic neudělali se možná dotýká jednoho miliónu lidí.


    Ale pláčeme, že nemáme na důchody.


    Pláčeme, že u nás nemá kdo pracovat a taháme sem lidi ze všech koutů světa.



    Jsme normální? Ukažme si alespoň na dvou, jak strašně jsou nepostradatelní. Ti, co dělají především školení. které známe z dřívějška pod názvem PŠM, neboli politické školení mužstva.



    Pražský radní zuří: Neziskovka s miliardovým rozpočtem dá na billboardy arabský nápis. Věděla, co způsobí. Ale takhle ne!

    Úžasná instituce. Člověk by řekl, že tito lidé jsou předurčeni k tomu, aby zoufalým lidem pomáhali. Chyba lávky! Ti jsou od toho, aby další školili. Politicky, evropsky, a především říkali lidem, co si mají myslet.


     Tuto společnost zakladatelé založili jako právního nástupce Nadace při České televizi Člověk v tísni.


    Zakladatelé


    • Šimon Pánek

    • Jaromír Štětina

    • Česká televize

    Dnes už je to obří instituce:


    ČR pracovní poměry

    počet zaměstnanců průměrně   384,91

    na mzdy vyplaceno  124 789 471,00 Kč 

    průměrná mzda  27 017,02 Kč

    osobní náklady činí  167 142 470,0

     Samozřejmě připočtěme lidi na zahraničních misích: počet 784, náklady jsou vyčísleny na 140 315 065 Kč.



    Výsledek obrázku pro evropské hodnoty logo

     Think-tank Evropské hodnoty


     110 stálých zaměstnanců genderově napůl a 68 stážistek. Opět většina nikdy nepracovala ve skutečném podniku, ale chodí po internetu, slídí, co kdo píše a říká a pak dělají statistiky Kremlin Watch.



    A Škoda auto nemá lidi. Přitom tyto neziskovky odčerpávají peníze na důchody. Nebo i sociální služby. Říkají nám, co si máme myslet. Po bolševicku, byť dnes mají název Evropské hodnoty. Vyrazili jsme je dveřmi, vlezli nám nazpátek oknem.




    Radko Hokovský 


    Předseda správní rady a výkonný ředitel


    JAKUB_WEB


    Jakub Janda


    Zástupce ředitele pro politické záležitosti


    Nemá cenu popisovat všechny prapodivné instituce, kde jsou tito lidé se záhadnou pracovní náplní. Firmy zoufale shání zaměstnance, státní rozpočet je stále v mínusu a zde leží ladem mnoho miliard, pokud vynecháme skutečně potřebné starající se o ony přestárlé, těžce postižené a nemohoucí.


    Udělá vláda konečně pořádek? Skutečně máme na to, živit příživníky (dle minulé terminologie)? Nadáváme na vyloučené lokality, které nepřinášejí žádné hodnoty do rozpočtu. A na tyto zapomínáme. V čem se liší?




    Dále čerpáno z


    Neziskové organizace | Dotace EU - Dotační info


    Neziskové organizace | Vláda ČR


    NEZISKOVKY - KATALOG NEZISKOVEK


     






    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑