• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Premiér Bohuslav Sobotka podepsal na poslední chvíli ještě jeden dokument, který může rozvrátit české zdravotnictví a péči o pacienty

    3-12-2017 EU Portál 302 1051 slov zprávy
     
    sobotka_b

    Než Sobotka odešel, podepsal za nás důležitý dokument, který prý ovlivní naše životy


    „Těsně před odchodem z funkce se premiér Bohuslav Sobotka za českou stranu zúčastnil aktu podpisu nového dokumentu Evropské unie, tzv. Evropského pilíře sociálních práv. Akt podpisu se odehrál ve švédském Göteborgu. Dokument může být krokem ke sjednocení sociálních, zdravotních či školských systémů v celé EU. Ekonom a publicista Martin Kunštek v textu pro ParlamentníListy.cz dochází k jasným závěrům: Zatímco dle naší Ústavy má nárok na lékařskou péči cizinec, který platí zdravotní pojištění, nyní to bude kdokoliv. Třeba i migranti, kteří by mohli být dle aktuálního návrhu kolujícího po orgánech Evropského parlamentu kvótně rozdělováni. Dopady vidí Kunštek i v oblasti školství – dle naší Ústavy bezplatného, dle nového dokumentu EU „cenově dostupného každému“."
    ________________________________________
    TH:
    Evropská unie nám vnutila stovky a tisíce regulací, nařizení, kvót a dotací, vnutila nám spoluodpovědnost za závažné rozpočtové porušování svých vlastních pravidel – a výsledkem je, že z i našich peněz se dnes zachraňuje děravý prám EU, vnutila nám odpovědnost za své vlastní porušení Dublinské dohody, což znamená v konečném důsledku imigrační kvóty.


    ODS, a jiné naše strany se zapřísahají, že jsou proti povinným kvótám. Otázkou je, proč nám nic neříkali o tom, co Evropská unie připravovala a ani dnes nám neříkají, co EU dnes připravuje nového.


    Mohou být proti povinným kvótám, což byl hezký slogan pro volby.


    Ale jen několik týdnů po volbách se ukazuje, že si svůj nesouhlas mohou vytisknout na čistý jemný papír a použít jej tam, kde se takové papíry používají.


    Udělali z nás blbce. Za jásotu pražské kavárny a jejích věrných stran a politiků.


    Jako ve všem ostatním v posledních letech.
    Hlavně že máme druhou nejsilnější parlamentní stranu, dokonce pravicovou, a její dva poslance mezi sedmi sty členy Evropského parlamentu, kteří budou reformovat Unii.


    To jsou ti, kteří nás o dění v EU tak skvěle informují.


    Měli by si pospíšit, mají na to maximálně několik měsíců a pak si můžeme z naší Ústavy udělat modré papírové růže, do kterých se bude na výprodejní pouti EU trefovat její slavná Komise.. 
    ________________________________________
    Téměř měsíc po volbách jel dosluhující premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na jednání Rady EU do švédského Göteborgu. V době, kdy už jím vedená vláda čeká pouze na skončení ustavující schůze Poslanecké sněmovny, aby podala demisi – jak jí to předepisuje Ústava, podepsal za ČR 17. 11. 2017 Evropský pilíř sociálních práv. Tento dokument připravený Evropskou komisí je právním základem pro demontáž práv garantovaných českým občanům naší Ústavou a Listinou základních práv a svobod. A hlavně k jejich „přerozdělení“ ve prospěch imigrantů.“
    Naše Listina základních práv a svobod je podle článku 3 Ústavy nedílnou součástí ústavního pořádku. V ní jsou zakotvena všechna nejdůležitější práva – od základních, politických, hospodářských až po sociální. Naše Listina je považována za jednu z nejlepších na světě. Její změna je podle článku 39 odst. 4 Ústavy možná pouze cestou ústavního zákona, který musí být schválen 3/5 všech členů obou komor Parlamentu. Tedy 120 poslanci a 49 senátory. V dosavadní historii ČR k tomu nikdy nedošlo. Evropská unie však našla způsob jak nás „oklikou“ připravit o práva, která naši předkové vybojovali v zápasech se třemi totalitami – habsburskou, nacistickou a komunistickou. A ještě se přitom tváří, že nám přináší záruku „blahobytu“ v podobě evropského sociálního státu. Pravdou je však naprostý opak.
    Naše Listina stanoví v čl. 33 odst. 1, že „každý má právo na vzdělání. Školní docházka je povinná po dobu, kterou stanoví zákon“. V odst. 2 je pak navíc zaručeno, že „občané mají právo na bezplatné vzdělání v základních a středních školách, podle schopností občana a možností společnosti též na vysokých školách“. Naproti tomu Evropský pilíř sociálních práv v článku 1 stanoví, že „Každý má právo na kvalitní a inkluzivní všeobecné a odborné vzdělávání a celoživotní učení, aby si udržel a nabyl dovednosti, které mu umožní účastnit se plně na životě společnosti a úspěšně zvládat přechody na trhu práce.“ V čl. 11 písm. a) je stanoveno, že „děti mají právo na cenově dostupné a kvalitní vzdělávání a péči v raném věku“.
    „Rozdíl je patrný již na první pohled i právnímu laikovi. Pokud jej nechápe Bohuslav Sobotka, ani jako absolvent právnické fakulty, tak by se měl ihned vzdát poslaneckého mandátu, protože není způsobilý tuto funkci vykonávat. Pokud jej chápe a přesto Pilíř podepsal, tak by neměl být poslancem za sociálnědemokratické voliče, jejichž předkové za tato práva krváceli na barikádách a umírali v nacistických koncentračních táborech.“
    „Rovněž v případě zdravotní péče je evropský pilíř pro české občany nevýhodný. Naše Listina v čl. 31 stanoví, že „Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon.“ První věta v praxi znamená, že nikdo – ani neobčan – nesmí být např. mrzačen. Druhá věta však dává právo na bezplatnou zdravotní péči. Ovšem za podmínek stanovených zákonem. Tou podmínkou je účast na systému veřejného zdravotního pojištění. Jinak řečeno placením pojistného. 
    Evropský pilíř v čl. 16 stanoví, že „Každý má právo na včasný přístup k cenově dostupné a kvalitní preventivní a léčebné zdravotní péči.“ Důležité je zejména slůvko „každý“. Tím se totiž myslí i ti, kteří pojistné neplatí. I imigranti, kteří nepřispěli ani korunou nebo eurem do systému zdravotního pojištění – nebo v zemích, kde je národní zdravotní služba do státního rozpočtu – podle evropského pilíře mají mít právo na zdravotní péči. Co znamená v jejich případě cenově dostupné je otázka. Zvláště když nepracují a tudíž nemají žádné příjmy. Aplikace tohoto ustanovení Pilíře by u nás znamenala zrušení práva na bezplatnou zdravotní péči pro účastníky veřejného zdravotního pojištění výměnou za to, že náš stát bude poskytovat zdravotní péči imigrantům. Které se nám sem Brusel chystá posílat v rámci reformy Dublinské úmluvy o nakládání s imigranty, aktuálně projednávané v orgánech EU. „“
    „Problém je, že podle článku 10b Ústavy je evropské právo nadřazeno vnitrostátní právní úpravě. Sobotka tak podpisem Pilíře protiústavně umožnil vytunelování naší Listiny základních práv a svobod, která je součástí naší Ústavy. Nejhorší na tom všem však je, že pokud poslanci a senátoři nenajdou nějaký způsob, jak Sobotkův podpis zneplatnit, tak problém zřejmě nebude řešit český Parlament. Hrozí, že jej v budoucnu může řešit Evropský soudní dvůr. A ten si již v loňském roce dokonce troufl zrušit i část německého Základního zákona (obdoby naší Ústavy v SRN).“







    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑