• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Německý průzkum: Drtivá většina občanů Krymu by i dnes stále hlasovala pro připojení k Rusku

    29-11-2017 Svobodné Noviny 82 348 slov zprávy
     

    Výzkumní pracovníci z nezávislého mezinárodního institutu v Německu zjistili, že „drtivá většina krymské populace by hlasovala pro status quo v budoucím opakovaném referendu.“ Téměř 80 procent respondentů uvedlo, že by se rozhodli, aby se jejich region připojil k Rusku, pokud by mělo dojít k novému hlasování.


    Na přímou otázku: „Jak byste hlasoval, kdyby dnes proběhlo referendum o připojení Krymu k Ruské federaci?“ 78,8 procent respondentů na Krymu a ve městě Sevastopol uvedlo, že by hlasovali „stejně jako v březnu 2014“. Pouze 2,4 procent uvedlo, že by učinili jinou volbu, zatímco 6,8 procent respondentů odmítlo na otázku odpovědět.


    Vedle „jasného celkového souhlasu hlasu „Ano“ při otázce osobního hlasování, průzkum také ukázal, že více než 85% respondentů věří, že většina lidí na Krymu by hlasovala stejným způsobem, přičemž se očekávalo, že pouze malá část lidí změní svůj názor tři roky po referendu.



    Vedle „jasného celkového souhlasu hlasu „Ano“ při otázce osobního hlasování, průzkum také ukázal, že více než 85% respondentů věří, že většina lidí na Krymu by hlasovala stejným způsobem, přičemž se očekávalo, že pouze malá část lidí změní svůj názor tři roky po referendu. Mezitím, různé etnické skupiny, včetně Rusů, Ukrajinců a krymských Tatarů „žijí mírumilovně vedle sebe“ na poloostrově, tvrdí více než 80 procent respondentů. Většina občanů Krymu důvěřuje ruským státním institucím, přičemž téměř 90 procent z nich tvrdí, že neplánují Krym opustit.


    Ti, kteří zvažují přesun na jiné místo, označují Rusko za nejvíce preferovanou destinaci (62,8%), zatímco imigrace na Ukrajinu by byla volbou pro 17,8%. Jen přes 6 procent respondentů uvedlo, že by chtěli žít v USA a 7,8 procent v zemi EU.


    Proveden Centrem pro východoevropské a mezinárodní studia (ZOiS) od března až do května v tomto roce, průzkum byl založený na „individuálních osobních rozhovorech“ s 1800 obyvateli Krymu různých etnických skupin ve věku starších 18 let. Nazvaný „Terra Incognita“ (neznámá země), „výzkum poskytuje vzácný pohled na veřejnou náladu v regionu,“ podle výzkumníků z berlínského institutu.



    (RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Dmitry Serebryakov / AFP)















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑