• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Stát řízený organizovaným zločinem: Babiš, Šlachta, Bradáčová

    25-11-2017 NWO Odpor 178 1580 slov zprávy
     

    Z České republiky se právě stává unikát: jediná země v Evropě, kde bude premiérem mafiánský boss. Dokonce mafián cizinec ze Slovenska. Tunelář Andrej Babiš zcela prorostl českým státem a ekonomikou díky policejnímu krytí. Díky křivým policistům z ÚOOZ (Foglar, Šlachta, Černík), agentům BIS (Staněk) a křivé státní zástupkyni Bradáčové, kteří měli Babiše už dávno vyšetřovat a trestně stíhat pro korupci, podvody, zneužívání informací v obchodním styku (tzv. tunelování), ale nečinili tak. Otevřeli mu i prostor ke vstupu do politiky obskurní aférou Nagyová.



    Ačkoliv se na privatizační zločiny vztahuje dvacetiletá promlčecí lhůta, na Babišovy tunelářské kauzy padá prach – podvodné ovládnutí Agrofertu padělanými listinami (1995), podvodné převzetí Lovochemie včetně nesplacení půlmiliardového bankovního úvěru (1998), zdarma holding Aliachem (Spolana Neratovice, Fatra Napajedla, Synthesia Pardubice) od premiéra Miloše Zemana (2001), Zemanova první privatizace Unipetrolu (2001), Špidlova druhá privatizace Unipetrolu, podle tvrzení polské policie Babiš rozdal na úplatcích kvůli Unipetrolu politikům v Česku a Polsku 42 milionů eur, asi 1,2 miliardy korun (2004), téměř zdarma Kostelecké uzeniny od České konsolidační agentury (2005) a další. O Babišových zločinech mainstreamová média drží omertu, ostatně jejich vlastníkem je většinou Babiš a jiní oligarchové. Chceme být mafiánským skanzenem uprostřed Evropy?


    9. srpna 2015 Janek Kroupa: Policejní kontakty inženýra Babiše 


    Byl začátek roku 2006, krátce poté, co zemřel František Mrázek. Policie Andreje Babiše sledovala, a to byl jeden z důvodů, proč se s ním mladý detektiv (Marek Foglar z ÚOOZ, pozn.) pokoušel seznámit. Potřeboval informace. „Andrej Babiš věděl hodně a v okolí Mrázka se pohyboval,“ vzpomíná jeden z tehdejších nadřízených Marka Foglara. Foglar se s Babišem čas od času scházel a na některé schůzky s sebou bral i nadřízené. Odehrávaly se většinou v hotelích či dobrých restauracích. Jedna z nich byla například na Vyšehradě v jednom známém hotelu vedle Nuselského mostu.„Potkali jsme se na Vyšehradě. Těsně po nás na schůzku s Babišem přišel Ivan Langer. Bylo vidět, že je mu to nepříjemné, a Babiš říkal, že není dobré, abychom se viděli. Ale kdo ví, možná to naopak chtěl,“ popisuje jedno z jednání nadřízený Marka Foglara, který už dnes u policie nepracuje. Ivan Langer sám schůzky s Babišem nepopírá. „Potkávali jsme se v restauracích nebo hotelech, ano, to je možné. Považoval jsem náš vztah za přátelský,“ říká někdejší místopředseda ODS a ministr vnitra Ivan Langer. „Víte, on Andrej měl vždycky tendenci obklopovat se lidmi z policie a tajných služeb,“ dodává Langer.


    11. srpna 2015 Detektiva Foglara neznám, protestuje Babiš 


    „Marka Foglara neznám. Je to lživá informace,“ napsal vicepremiér k informaci, že by se stýkal s detektivem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Dementoval tak hlavní spojení se zástupcem ÚOOZ, který kromě jiného podílel i na kauze Nagyová, který vedl k pádu vlády (Marek Foglar byl šéfem vyšetřovacího týmu v kauze Nagyová, pozn.). Časopisu Reportér informace o setkávání s Andrejem Babišem potvrdil jak detektiv Foglar, tak jeho tehdejší nadřízený.


    Vyjádření Andreje Babiše k textu Janka Kroupy:
    „Marka Foglara neznám. Je to lživá informace.“
    „Odmítám, že bych se s někým z policie setkával v luxusních restauracích.“
    „Tvrzení, že někdo dostal nějakou nabídku pozice v Agrofertu, je lež.“
    „Tato tvrzení pana Kadlece jsou lživá. Říká je proto, aby zakryl vlastní korupční jednání.“
    „Bylo to přesně naopak. Jak už vysvětluji výše v textu, vyšetřovatelé z UOOZ kontaktovali mě se žádostí o podání vysvětlení ke kauze Loricus.“
    „Nikdy jsem se s panem Foglarem nepotkal. Ani coby ministr financí, ani před tím. A nikdy jsem takovou informaci magazínu Reportér nepotvrdil. Toto tvrzení ve svém článku neuvádí dokonce ani redaktor Kroupa, jak chybně píšete. Naopak píše: „Babiš vylučuje, že by se s Foglarem stýkal dodnes. Přiznává ale, že se několikrát setkal s jeho nadřízeným Robertem Šlachtou.“
    „Tady je moje emailová korespondence s redaktorem Kroupou. Z mých odpovědí je jasné, že výše uvedená tvrzení jsou lživá. S pozdravem, Andrej Babiš.“


    12. září 2016 Jaroslav Kmenta: Babišovi policajti


    V roce 2007, po nástupu druhé vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS), ztratil Babiš poprvé po dlouhé době pevnou politickou pozici. Obchody začali dělat lidé jako Marek Dalík, s nimiž Babiš neměl nic společného. O vliv přišel i v bezpečnostních složkách. Na vnitro sice nastoupil jeho známý Ivan Langer, ale ten se později – pod vlivem dalších ministrů ODS – od Babiše „odklonil“. V té době skončila ve významných pozicích také celá řada lidí, které Babiš znal. Významná byla „ztráta“ Karla Randáka, který skončil v čele rozvědky, a také rozpuštění téměř kompletního vedení protikorupční policie.
    Za Topolánkovy vlády to bylo vůbec poprvé, kdy se Babiš cítil ohrožen i ze strany policie. Vyšlo to najevo v roce 2008, když Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) dělal prověrku členům vedení Agrofertu. Babiš se tak o šetření své osoby dozvěděl. V dubnu 2008 to potvrdil serveru Aktuálně.cz. „Skutečnost, že mám již několik měsíců odposlouchávaný telefon, jsem slyšel z vícero zdrojů. Stejně jako fakt, že jsem byl policií zařazen mezi podezřelé ve věci vyšetřování bývalého managementu společnosti Čepro. Pokud se tyto informace potvrdí, považuji záležitost za skandální a nepřijatelnou. Šetření policie nemůže mít s Agrofertem a mou osobou nic společného,“ řekl Babiš. Policie nakonec případ odložila.


    Mirek Topolánek prozradil o tři roky později, že šlo o Setuzu a Čepro. „Uráží mě, pokud někdo jako Andrej Babiš tady mluví o všelikém takém Palermu. Jen za mého působení se pokusil ukrást Setuzu a Čepro,“ řekl Topolánek v prosinci 2011 na přednášce Občanského institutu bez dalších detailů.


    Majitel Agrofertu si v letech 2006 až 2009, kdy byly u moci pravicové vlády, pomalu vytvářel nové vazby v bezpečnostních složkách. O kontaktech s Foglarem z ÚOOZ už byla řeč. Babišovi bezpečnostní experti se však scházeli také s ředitelem ÚOOZ Robertem Šlachtou nebo s jeho náměstkem Ivanem Černíkem. A sám Babiš si našel cestu i k tajné službě BIS. Začal se totiž stýkat s důstojníkem BIS Martinem Staňkem z nejdůležitějšího odboru tajné služby, který se zabýval ochranou ekonomiky. Staněk o schůzkách musel psát úřední záznamy, aby nebyl v podezření, že je to jeho privátní aktivita. Proto dostal Babiš ve složkách BIS i krycí jméno. Staněk později kontakty s Babišem potvrdil. „Byly to jenom pracovní vztahy. Víc to komentovat nebudu,“ řekl. Když v roce 2015 odešel z BIS, ucházel se o zaměstnání v Agrofertu. Nejdříve měl nastoupit do bezpečnostní divize Agrofertu, pak se mluvilo o místě na ministerstvu spravedlnosti, které spadá ve vládě do sféry hnutí ANO. Ale nakonec z toho úplně sešlo.


    11. října 2015 Komu ve skutečnosti slouží čeští špioni? 


    Dlouholetý agent BIS Martin Staněk potvrdil, že pracuje pro Andreje Babiše – nejmocnějšího politika v zemi, a navíc člověka, kterého měl v tajné službě dlouho na starosti. Uvedl to pro týdeník Respekt. Poté, co celou věc popřel samotný Babiš, bývalý důstojník prohlásil, že si vše vymyslel.


    8. srpna 2016 Šlachta jde dělat pod Babiše. Kývl na post náměstka ředitele u celníků


    Bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přijal nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy ČR. Uvedl to v pondělí Šlachta. Podrobnosti by podle něj mělo sdělit ministerstvo financí. Podle serveru Aktuálně.cz bude Šlachta od 22. srpna zařazen na místo zástupce celního úřadu pro Pardubický kraj, od 1. září bude pověřen funkcí náměstka pro pátrání.


    26. května 2017 Babišovo společenství: Šlachtovi lidé pod křídly ANO i státního zastupitelství


    Marek Foglar, klíčový Šlachtův spolupracovník, koncem dubna odešel z Národní centrály proti organizovanému zločinu, která vznikla sloučením protimafiánského a protikorupčního útvaru. Foglar nastupuje jako analytik na Vrchní státní zastupitelství v Praze, což potvrdila samotná Lenka Bradáčová. „Považuji za dobrou zprávu, že tento bývalý zkušený policista bude i nadále pracovat ve prospěch státu, tedy bude i nadále zaměstnancem státní instituce, kde může uplatnit své dosavadní zkušenosti,“ uvedla. Bradáčová ho přitom zná velmi dobře z vyšetřování sporné kauzy Oleo Chemical, kterou dozoruje. Majitelé této továrny na výrobu biopaliv druhé generace Kamil Jirounek a Michal Urbánek jsou kriminalizováni od té doby, co odmítli prodat svoji firmu Agrofertu.


    25. června 2012 Justice: Štěstí naproti


    Není bez zajímavosti, že historicky prvním mediálně známým případem Lenky Bradáčové byla kauza převzetí společnosti Lovochemie skupinou Andreje Babiše. Byť tehdy byli policisté přesvědčeni o tom, že se současný „vůdce lidu“ Babiš dostal za hranu zákona, případ skončil pod stolem. „Kauza byla zahájena na základě trestního oznámení. Již rozběhnutou jsem ji převzala po kolegovi. Dnes po více než jedenácti letech si nepamatuji jméno oznamovatele, a jelikož byl spis postoupen, nemohu nahlédnout, abych tento údaj zjistila. V kauze jsem zrušila rozhodnutí policejního orgánu o odložení věci, pro nedůvodnost a nezákonnost. U žádného výslechu v této kauze jsem přítomna nebyla. Případ jsem musela z důvodů změny věcné příslušnosti – došlo k legislativní změně trestního řádu – postoupit na Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem. Jaký byl jeho další osud, nevím,“ reagovala Bradáčová. „Osobně jsem pana Babiše potkala jednou, a to na plese Právnické fakulty Univerzity Karlovy letos v březnu, kdy mi byl představen někým z novinářů a náš kontakt se omezil na společenské podání ruky,“ odmítá jakékoli spojení s podnikatelem žalobkyně.


    Pozn.: Je jistě pozoruhodné, že Lenka Bradáčová, která byla deset let náměstkyní Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem (2003 – 2012) a ignorovala severočeskou politicko-hospodářskou mafii jako Lovochemie Lovosice (Babiš), Mostecká uhelná společnost (Koláček a spol.), Setuza Ústí nad Labem (Mrázek, Pitr), Unipetrol Litvínov (Babiš), 14 miliard korun evropských dotací ukradených z ROP Severozápad v letech 2008 – 2012 (hejtmanka Vaňhová, Houska, Navrátil, Oulický, Ježek, Novák), až Ústecký kraj získal nelichotivé přízvisko „severočeské Palermo“, byl vytvořen úplně falešný mediální obraz „Cattani v sukních“ a usadili ji na Vrchním státním zastupitelství v Praze.


    Zdroje:
    http://forum24.cz/janek-kroupa-policejni-kontakty-inzenyra-babise
    https://echo24.cz/a/wd4CA/detektiva-foglara-neznam-protestuje-babis
    https://echo24.cz/a/iZ6b5/vyjadreni-andreje-babise-k-textu-janka-kroupy
    https://reportermagazin.cz/a/wcyHM/babisovi-policajti
    https://domaci.ihned.cz/c1-64730380-agent-stanek-pry-pro-babise-nepracuje-dustojnik-bis-neprosel-detektorem-lzi-a-hleda-praci
    http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/411400/slachta-jde-delat-pod-babise-kyvl-na-post-namestka-reditele-u-celniku.html
    http://forum24.cz/babisovo-spolecenstvi-slachtovi-lide-pod-kridly-ano-i-statniho-zastupitelstvi
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/justice-stesti-naproti-0vt-/p_spolecnost.aspx?c=A120624_163748_p_spolecnost_wag





    loading...

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑