Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Ve Volgogradu se s pohárem MS 2018 vyfotilo přes 16 tisíc lidí

13-11-2017 Sputnik CZ 67 132 slov zprávy

Tento víkend byla tato hlavní fotbalová cena vystavena ve volgogradském obchodním centru KomsoMoll. Do té doby pohár byl k vidění v muzeu Rusko — mé dějiny, na stadionu Volgograd Arena, v parku, sportovních střediscích a ve Volgogradské státní akademii tělovýchovy.

Pohár MS ve fotbale je hlavní cenou, kterou dostává vítěz světového prvenství, ale je vlastněný Mezinárodní federací fotbalových asociací (FIFA). Pohár, vážící 6,142 kg, je vyroben z čistého zlata. Dotknout se ho mohou pouze vítězové mistrovství a hlavy států. Originál nikdo nesmí trvale vlastnit, proto tým, který vyhraje mistrovství, obdrží pozlacenou kopii.

Připomeňme, že popis oficiální trati poháru ruskými městy byl vyhlášen na stadionu Lužniki 6. července. Pohár během 123 dnů navštíví 25 ruských měst. Z Volgogradu se zlatá cena vydá do Krasnodaru. Svou cestu pohár ukončí v Soči 26. listopadu.