• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zhroucení tunelu kvůli severokorejskému jadernému testu a strach z úniku radiace Uchýlí se Trump k šílenství „ohnivé zloby“?

    6-11-2017 Nová Republika 82 1076 slov zprávy
     
    Felicity Arbuthnot
    6.11. 2017   Zvědavec
    Poté, co se zhroutil tunel pod 7 200 metrů vysokou horou Mount Mantap v Severní Koreji, kde Severokorejci testovali nukleární zbraně, bylo vydáno naléhavé varování o úniku radiace.
    Nehoda, která se pravděpodobně stala 10. října - ačkoli vyšla najevo až 31. října - je katastrofa, která údajně způsobila smrt 200 osob. Kdyby se to stalo kdekoliv jinde na světě, byla by to jistě tragédie, která by zaplnila hlavní stránky novin, a hlavy států by zasílaly kondolence a nabízely pomoc.
    Avšak rodiče, synové a dcery, kteří jsou očividně pracovní silou Korejské lidově demokratické republiky (KLDR), jsou dětmi menšího Boha, a tak telefonní linky a e-maily zůstaly hluché; ani Eiffelova věž ani Braniborská brána nebyly osvětleny barvami národa na památku těch, kteří zahynuli.

    Na hlavní stránky novin se dostaly pouze zprávy o nebezpečí radiace, a pokusy o pomoc s vyhodnocením a zredukováním radiace ze strany světových odborných orgánů a institucí; pomocná ruka v rámci této katastrofy však nebyla k mání.
    Obr. 1: Nejprve se tunel zhroutil a pohřbil 100 pracovníků; dalších 100 lidí, kteří se pokoušeli o jejich záchranu, skončili sami uvězněni pod nestabilní horou,“ uvedl Business Insider. (Foto: TV Asahi / Screengrab)

    Redaktor Alex Lockie z Business Insider uvedl, že podle severokorejských zdrojů se tunel nejprve „zhroutil na 100 pracovníků, a dalších 100 lidí jim šlo na pomoc, přičemž sami zůstali pohřbeni v útrobách nestabilní hory“.

    Nejen, že „mezinárodní společenství“ nepomohlo, ale je zde jiná věc: „Pokud by se uniklá radiace dostala do Číny, Peking by to chápal jako útok na svou zemi, uvedla pro Business Insider zástupkyně ředitele Americko-korejského institutu Jenny Townová, šéfka programu 38 North“ (tj. program, který poskytuje analýzy událostí v rámci Severní Koreje, pozn. překl.).

    Příhodně se zapomíná na nezodpovědnost USA při provádění jaderných testů v Nevadě, kde bylo možné spatřit hřibovité mraky na sto kilometrů daleko, uvádělo se, že: „Las Vegas bylo svědkem znatelných seizmických účinků“ (Wikipedie: „Nevada Test Site“); s tím je spojen i osud jedinců a komunit (tzv. „down-winders“) v oblasti mezi Kaskádovými a Skalistými horami, kteří trpí na nemoci z ozáření, způsobené radioaktivním spadem.

    „Nikdo neprojevoval větší opovržení vůči ostatním národům a blahobytu svého vlastního lidu, než zvrácený režim v Severní Koreji,“ řekl Donald Trump v září na Valném shromáždění OSN.

    Zcela tak ignoruje bezohlednou jadernou historii své vlastní země.

    Také se zapomíná na atomové testy, které prováděly USA a Velká Británie v Pacifiku (1946-1962), kvůli nimž přeživší vojáci - kteří nebyli upozorněni na nebezpečí - bojovali až do konce života, kdy požadovali kompenzaci kvůli rakovině a deformaci svých dětí. Někteří z nich, dnes ve velmi pokročilém věku, bojují kvůli tomu dodnes.

    Obyvatelstvo z ostrova Bikini bylo samozřejmě evakuováno, ale radiace je dosud tak silná, že se rodiny, ani jejich potomci, nemohli vrátit zpět. A takových obyvatel je v Americe více.

    Zatím ještě není jisté, zda Severní Korea vyvinula jaderné zbraně, které testuje v reakci na hrozbu USA, trvající přes šedesát let. Na rozdíl od USA však byly severokorejské testy provedeny pod rozlehlou horou a „následné testy nezpůsobily žádné úniky radiace v okolních oblastech, uvedli analytici“.
    >Obr. 2: Jaderný test na zkušebním místě v Nevadě, listopad 1951. Test o síle 21 kilotun TNT (88 TJ) byl proveden během operace Buster. Byl to první cvičný jaderný test na území USA se živými vojáky, provádějícími manévry na zemi. Vojáci na fotografii jsou vzdáleni 9,7 km od výbuchu. (Zdroj: Wikimedia Commons)

    Nicméně v době zhroucení tunelu v tomto týdnu bylo vydáno jasné varování:
    Pokračující severokorejské jaderné testy by mohly způsobit únik radioaktivních látek, varoval tento týden přední jihokorejský meteorolog. Nam Jae-Cheol, šéf Korejského meteorologického úřadu, řekl, že dutý prostor na úpatí hory, kde se zkoušky provádějí, by mohl vybuchnout, a mohlo by tak dojít k úniku radioaktivního materiálu.

    Navíc:
    Vědci z Ústavu geologie a geofyziky při Čínské akademii věd také minulý měsíc varovali před možnou katastrofickou implozí v horách...

    Ve stejné zprávě se uvádí, že Severní Korea - jistě kvůli Trumpovým apokalyptickým hrozbám vůči národu, který má pouhých 25,4 milionu obyvatel - „údajně prováděla v těchto posledních dnech v rámci zvýšených hrozeb jaderné války hromadná evakuační cvičení a simulace výpadku elektrického proudu“. Dojímavé a ostudné.

    Ale pokud existuje - po právu - takový strach z úniku radiace, co když Donald Trump (jak vyhrožoval) splní svoji výhrůžku „ohnivé zuřivé zloby, jako svět dosud neviděl“?

    Trump se 22. října rozhodl, že připraví americkou flotilu bombardérů B-52, plně vyzbrojenou jadernými zbraněmi, aby byla v pohotovosti 24 hodin.

    „To je jen další krok, abychom se ujistili, že jsme připraveni,“ řekl generál David Goldfein, náčelník štábu letectva, pro web Defense One.

    Prvotní cíle, jak jasně uvedl Trump, by byl severokorejský zbrojní průmysl, takže současné obavy z úniku radiace by byly v porovnání s tím bezvýznamné. Jak již bylo řečeno výše, nejen region, ale celá planeta by mohly být spálenou minulostí.

    Americký prezident, který je zdánlivě stále méně schopný uchopit realitu, a je zahnaný do kouta, neboť mu hrozí obžaloba z velezrady, by se mohl uchýlit k takovému šílenství, jako je taktika odvrácení pozornosti.

    Nastal čas, aby sousední země a spojenci Spojených států využili této severokorejské katastrofy k tomu, aby nabídli své přátelství, pomoc, diplomacii a normální odezvu zemi, která doslova vstala z popela, neboť Spojené státy zničily před více jak šedesáti lety každé město i vesnici.

    A čas jednat právě nastal. Příští týden může být příliš pozdě.

    Donald Trump má mimochodem v neděli odletět do regionu a do Jižní Koreje. Měl navštívit pohraniční oblast, což je samozřejmě místo, kde se váleční štváči musí vyfotit. Ovšem v den, kdy byl oznámen možný únik radiace, návštěvu zrušil.

    Trump má fobii. Ve své knize z roku 1997 „The Art of the Comeback“ (Umění návratu) psal o tom, jak nenávidí potřásání rukou kvůli riziku bakterií:

    Jedním z prokletí americké společnosti je prostý úkon potřásaní rukou, a čím úspěšnějším a slavnějším se člověk stane, tím je tento děsný zvyk ještě horší.

    Asi jsem blázen ohledně čistých rukou. Cítím se mnohem lépe, když si důkladně umyji ruce, což dělám co možná nejčastěji.

    Existují další zprávy, které uvádějí, že raději pije se slámkou, pro případ, že by nádoba, z níž pije, mohla obsahovat bakterie druhých lidí.

    Když ho Tereza Mayová navštívila týden poté, co nastoupil do úřadu, vyvstaly spekulace ohledně toho, proč jí tak pevně svíral ruku, když stoupali nahoru po schodišti. Důvodem byl údajně jeho strach z bakterií na zábradlí, kterého se drželi jiní lidé, kteří šli před ním.

    Možná si kvůli své „ohnivé zlobě“ právě uvědomil, že žádné množství mycího prostředku nemůže spláchnout radiaci. Je snad jiná příčina, proč tak náhle zrušil návštěvu hranic? Jen se tak nad tím podivuji.

    North Korea Nuclear Testing Tunnel Collapse, Fears of Radiation Leaks, Will Trump Resort to “Fire and Fury” Insanity? vyšel 2. listopadu 2017 na Global Research.

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑