• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Čínské strategické bojové letouny pravidelně nacvičují bombardování Guamu

    2-11-2017 Svobodné Noviny 85 322 slov zprávy
     

    Čínské bojové letouny zkoušejí útok na Guam, což dává Američanům důvody k obavám kvůli „způsobu, jakým se věci dějí“ v tichomořském divadle.


    Strategické bombardéry H-6 Lidového osvobozeneckého armádního letectva (PLA-AF) „zkoušejí útoky na Guam,“ – americké území – zatímco provádějí „neobvyklé“ průzkumné lety poblíž Havaje, řekli představitelé americké obrany portálu Defense News.


    Spojené státy věří, že válka se Severní Koreou je „boj, který můžeme vyhrát,“ uvedl americký generál Joseph Dunford, předseda náčelníků štábu v úterním briefingu s reportéry na Havaji. Ale výsledek války s Čínou je méně jistý. USA se obávají „směru, ve kterém se věci ubírají,“ pokud jde o čínské aktivity v regionu, poznamenal generál.


    Čína udržuje od roku 1961 vzájemnou obrannou smlouvu se Severní Koreou, která přišla na záchranu země během korejské války.



    Začátkem září Čínská lidová osvobozenecká armáda – její letectvo – provedla rozsáhlé defenzivní cvičení jen několik kilometrů od severokorejské hranice, informoval Sputnik.


    Japonsko provedlo více než 900 výpadů v reakci na čínské bojové letouny, které narušují japonský vzdušný prostor od počátku roku 2017.


    „Když se podíváme na možnosti, jak se Čína rozvíjí, musíme se ujistit, že si zachováme schopnost splnit naše závazky vůči spojencům v Pacifiku, dodal Dunford.


    Čínské námořní a letecké síly učinily v roce 2017 významné pokroky. Vzdušné síly Lidové osvobozenecké armády nasadily koncem září stíhací letouny Chengdu J-20, což je třetí letoun na světě, který letecké síly považují za letadla „páté generace“, jmenovitě F-22 Raptor a F-35 Joint Strike Fighter. V dubnu Čína také uvedla do provozu svou první doma vyrobenou letadlovou loď.


    Podle Dunfolda „existují někteří, kteří se snaží vytvořit příběh, že nejsme v Pacifiku, abychom zde zůstali.“ „Našim poselstvím je, že jsme tichomořskou mocí a hodláme v Pacifiku zůstat. Naše budoucí ekonomická prosperita je neoddělitelně spojena s našimi bezpečnostními a politickými vztahy v regionu.“



    (SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustarční obrázek Foto: Reuters)















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑