• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Zdraví rozum na Hradě? Známe prvního skutečného prezidentského kandidáta. Názor

    27-10-2017 Sputnik CZ 85 458 slov zprávy
     

    Konkurenti blednou závistí. Legenda české populární hudby a předseda strany Rozumní Petr Hannig jako první ze všech vážných účastníků prezidentských voleb obdržel potřebný počet podpisů zákonodárců a je připraven vyrazit do boje o křeslo hlavy českého státu.



    Podporu získal od končících i čerstvě zvolených poslanců z několika politických stran. Jací zástupci politických stran ho podpořili, ale nechtěl sdělit.

    Podpisy poslanců se dříve zaručili bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. O jejich kampani není však slyšet.


    Petr Hannig má na kontě mnoho hitů, které rádia doposud hrají. Objevil pro českou scénu Lucii Bílou, Jakuba Smolíka, Jitku Zelenkovou nebo Zdeňka Izera. Je známý také jako producent vážné hudby. Před patnácti lety založil Stranu zdravého rozumu, která dnes působí pod názvem Rozumní, a od roku 2002 pravidelně kandiduje ve volbách do Sněmovny či Senátu.


    Sputnik přímo u pana Hanniga zjistil, proč se rozhodl kandidovat a kdo je jeho hlavní soupeř.


    Sputnik: Proč jste se rozhodl kandidovat na prezidenta České republiky? Co vás k tomu přimělo?


    Hannig: Byla to žádost předsedů a členů šesti stran, které podporovaly Rozumné ve volbách do Poslanecké sněmovny, aby Rozumní měli svého kandidáta na funkci prezidenta ČR s tím, že jsem mediálně známá osobnost z oboru kultury. Po měsíci jsem souhlasil a začal jsem na úspěšné kandidatuře pracovat.



    Koho eventuálně považujete za hlavního soupeře? Miloše Zemana? Michala Horáčka?

    Nikoho nevnímám jako soupeře. Chci sjednocovat a ne rozdělovat. Zahraničně politická orientace současného prezidenta Miloše Zemana je mi blízká a pokud budu zvolen, budu v ní pokračovat. Myslím si, že naše historie nás učí, že se nelze orientovat pouze na jednu světovou stranu.


    Jedna z nejstarších tradičních zemí střední Evropy, kterou české království bylo už od 11. století musí být nejenom průsečíkem, ale též a to hlavně inspirátorem okolních zemí. Mezi dvěma světovými válkami bylo Československo baštou demokracie. Jeho výhradní orientace na Západ nás vehnala Mnichovskou dohodou a zradou našich tehdejších západních spojenců do područí Hitlerovy třetí říše. Následné poválečné uspořádání a okleštění demokracie do povolených pouhých 4 stran, zase naopak vedlo až k srpnu 1968.



    Proto je třeba hledat spojence napříč světovými stranami.

    Jaké by bylo vaše první rozhodnutí poté, co byste se stal hlavou země?


    Jel bych se poklonit do rodišť tří předválečných prezidentů, to jest do Hodonína, rodiště T.G. Masaryka, Kožlan, rodiště Edvarda Beneše a Trhových Svinů, rodiště Emila Háchy, který jím byl taktéž i když okleštěného Československa od října 1938 do března 1939, na což se zapomíná.


    Co podle vašeho názoru nejvíce chybí české politice?


    Zdravý rozum a cit pro prospěch celé společnosti. To je bohužel vidět na současných povolebních vyjednáváních, kdy se každý politický subjekt snaží prosadit pouze to své a nemyslí na prospěch občanů naší země.


    Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑