• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Meanstreamová média: Křesťanské modlitby na polské hranici jsou „problematickým projevem islamofobie“

    11-10-2017 Svobodné Noviny 93 380 slov zprávy
     

    Informujíc o mimořádné účasti na modlitební kampani „Růženec na hranicích“ v Polsku, tisková agentura AP naznačuje, že událost vyvolala „problematické projevy islamofobie“.         


    Zdroje na místě tvrdí, že se sobotní akce účastnilo více než milión Poláků, kteří se modlili s růžencem podél více než 2000 km dlouhé hranice za spásu své země.


    Podle mluvčího polské biskupské konference, otce Pawla Rytela-Andrianika, událost přitáhla „milióny lidí“, kteří se společně modlili s růžencem, a jednalo se o druhou největší modlitební událost po Světovém dni mládeže v roce 2016, která se kdy konala v Evropě.


    „To překonalo i odvážnější očekávání organizátorů,“ uvedl.


    Organizátoři naplánovali událost na 7. října, Svátek svatého růžence, který připomíná bitvu o Lepanto, kde „křesťanské loďstvo porazilo muslimskou armádu a zachránilo Evropu před islamizací.“


    Svátek, původně nazvaný „Panna Maria Vítězná“, založil papež Pius v roce 1571 poté, co takzvaná svatá liga získala významné vítězství nad invazí osmanskými Turky v bitvě u Lepanta. V té době byla velká část Evropy obléhána islámskými silami, které se snažily pro Alláha vyhrát na celém kontinentu.



    Agentura AP varovala, že sobotní událost, která bylo podpořena polskými církevními orgány, měla „proti-muslimské podtexty“.


    S odvoláním na „odborníka na xenofobii“, agentura AP uvedla, že hraniční modlitební událost „posiluje  etnicko-náboženský, xenofobní model národní identity“ a představuje „problematické projevy islamofobie“ v zemi.


    AP nebyla jediné meanstreamové médium, které se veřejně vyslovilo proti křesťanské připomínce, která byla otevřeně podpořena polskou premiérkou Beatou Szydlovou.


    Britská rozhlasová společnost (BBC) nazvala modlitby „kontroverzní“, což naznačuje, že událost může být viděna jako „podpora odmítnutí vlády přijmout muslimské migranty“.


    V souladu s těmito vyjádřeními, časopis Newsweek prohlásil, že hraniční modlitba byla „kontroverzní událostí“, která byla vnímána jako proti-muslimská,“ a opakoval verzi AP, že „modlitby vypadaly jako způsob, jak vyjádřit projev islamofobie“.


    Agentura AP uvedla, že jeden z účastníků, 45letý Krzysztof Januszewski, vyjádřil obavy, že Evropa je ohrožována islámskými extremisty a ztrátou důvěry v křesťanské společnosti.


    „V minulosti zde byly nájezdy sultánů, Turků a lidí jiných náboženství proti křesťanům,“ uvedl Januszewski.


    „Dnes nás zaplavuje islám a my se také bojíme,“ dodal. „Obáváme se teroristických hrozeb a bojíme se lidí, kteří se odvracejí od víry“.



    (Breitbart/ svobodnenoviny.eu AP Photo/Petr David Josek)















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑