• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    V této bohaté evropské zemi je to prý s islámem v pohodě. Teď ale promluvila muslimská aktivistka a je to....velmi zlé

    30-9-2017 ePortál 168 476 slov zprávy
     

    Autor: pro | Publikováno: 1.10.2017 | Rubrika: Ostatní




    Vlajka - Švýcarsko

    Švýcarsko je považováno za zemi, kde se – na rozdíl od Německa, Rakouska či Francie – daří poměrně dobře integrovat muslimy a bránit šíření islamismu. Nová kniha lidskoprávní aktivistky tuniského původu Saida Keller-Messahliové „Islamistische Drehscheibe Schweiz“ však nabízí poněkud jinou realitu.


    Keller-Messahliová se dlouhodobě angažuje v oblasti lidských práv a je považována nejenom kvůli svému tuniskému původu za expertku na islám. Ve své poslední knize „Islamistische Drehscheibe Schweiz“ zkoumá islamistické podhoubí ve Švýcarsku a popisuje, jakým způsobem jsou tamní mešity financovány z pochybných zdrojů v zahraničí. „Hlavním cílem donátorů je šířit ve Švýcarsku radikální formu islámu,“ má jasno autorka knihy.


    Za hlavní šiřitele radikálního islámu nejenom v Německu, Rakousku a Švýcarsku považuje Keller-Messahliová imámy. „Zejména se tak děje ve stovkách salafistických mešit, kde tito imámové bez jakéhokoli dozoru úřadů těchto zemí působí na mladé lidi, kteří se následně často radikalizují,“ tvrdí žena, která v důsledku své kritiky vůči imámům a obecně celému islámu obdržela mnoho výhrůžek smrtí a její přátelé jí doporučují setrvalou policejní ochranu.


    „Problémy s radikálním islámem se zhoršují kvůli naivitě, pasivitě a nízké informovanosti především levicových politiků a jimi vedených úřadů. Tito politici, například ze Strany zelených, soustavně ignorují jasně viditelné problémy a situace se mezitím dále zhoršuje,“ konstatuje znalkyně švýcarského islámu, podle jejíhož zjištění začíná být „horko“ zejména v regionu Basilej. Ve své knize vedle závažných zjištění nabízí autorka také řešení.


    „Úřady ve Švýcarsku i všude jinde v Evropě musí pečlivě sledovat dění v mešitách a zkoumat, z jakých zdrojů jsou financovány. Pokud konkrétní imám šíří nenávist, měl by být bezodkladně deportován ze země,“ zdůrazňuje Keller-Messahliová, která v rámci přípravy před sepsáním své knihy navštívila vedle celé řady mešit také věznice. V tamějších knihovnách objevila stovky kopií knih, které mají výrazně pro-džihádistický obsah.


    Jejích šíření mají na svědomí imámové, kteří pracují jako vězeňští kaplani. „Když jsem vedení věznice říkala, že proto musí činnost těchto imámů omezit, zcela vážně se mě ptali, jestli by to nebyla diskriminace,“ podivuje se autorka knihy, podle které navíc v islámu pozice typu „vězeňský kaplan“ neexistuje. „Imámové mají dokonce přístup do škol, kde učí podle materiálů ze Saúdské Arábie nebo z Turecka,“ tvrdí dále Keller-Messahliová.


    „Jde jim pouze o to, aby mohli zahalovat dívky a oddělovat je ve třídách od chlapců. Výsledkem je sociální segregace, pohrdání ženami a vraždy ze cti. Situace ve Švýcarsku je vážná, ale levicoví politici stávající krizi odmítají řešit. Místo, aby se snažili chránit svoji zemi před islámským radikalismem, bojují za multikulturalismus a ochranu menšin,“ uvádí autorka, které je sice často vyhrožováno radikálními muslimy, ale podle svých slov má i velkou podporu mezi „normálními“ muslimy. „Jen bych byla ráda, kdyby se nebáli podporu vyjádřit i veřejně,“ dodává.


    převzato ze serveru ParlamentníListy.cz



    Čtěte také: 








    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑