• Vybrat den

    Duben 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Je to výhodnější než obchod se zbraněmi: Rusové o své zkušenosti s miningem kryptovalut

    27-9-2017 Sputnik CZ 155 531 slov zprávy
     

    Jurij, inženýr z Irkutsku


    Jurij Dromaško, inženýr z Irkutsku, začal s miningem před rokem kvůli tomu, že mu „silná krize nedovolovala žít".


    „Řekli mi, že takový příjem neposkytuje ani obchod s drogami či zbraněmi," říká Jurij.



    Podle jeho slov není k tomu, aby bylo možné zabývat se kryptovalutami, potřeba mít technické vzdělání, není důležitý ani věk. Dromaško ovšem vysvětluje, že mining není rozšířená činnost, jelikož přijetí kryptovalut požaduje jistou šířku myšlení.

    „Jsou to lidé, kteří umí myslet. Protože přijmout nápad, že mohou existovat peníze, které nepatří státům či vládám… Aby bylo možné akceptovat tento nápad, je potřeba jistá odvaha, v hlavě se to musí změnit, musí být pohyb, odvaha," myslí si Jurij.


    Valerije Jevgeněvna, penzistka


    Valerii Jevgeněvně je 72 let, bývalá zemědělská chemička. Hovoří o sobě jako o člověku závislém na počítači. O těžbu se začala zajímat, když sledovala vnuky.


    „Ještě před rokem to pro mě byl temný les, ale jelikož se moji dva synové a vnuci rychle orientují, tak i já jsem se o tom chtěla více dozvědět. Proč bych to také nemohla zkusit? Vždyť je to tak zajímavé? Nikdy jsem nehrála na burze," řekla.


    Valerie Jevgeněvna si myslí, že toto její hobby je avantýra a zdůrazňuje, že svůj názor nenutí okolí.


    Ilja, syn Valerie Jevgeněvny


    Ilja, syn Valerie Jevgeněvny, začal těžit v září roku 2016. Tvrdí, že největší množství kryptovaluty se v Rusku těží v Irkutsku.



    „Irkutsk — to je ruské hlavní město miningu, máme největší farmy. Existují dva způsoby těžby kryptovalut: průmyslový a domácí. V prvním případě se to celé bude dělat ve velké skladu, kde budou nainstalovány stovky a někdy i tisíce přístrojů. Ty jsou velmi hlučné a v místnostech pracují ventilátory, aby se počítače nepřehřívaly. Dohlíží na to tři, čtyři lidé. V domácích podmínkách je možné přístroj instalovat na balkóně či u sebe v pokoji," řekl Ilja.

    Dmitrij, školák


    Patnáctiletý školák z Moskvy Dmitrij Suslov řekl pro RT, že začal těžit toto léto a vybral si největší kryptoměnu současnosti — bitcoiny.


    „Těžit jsem začal na začátku tohoto roku, do té doby jsem dlouho počítal ziskovost. Jako předmět těžby jsem si vybral bitcoiny — nejdražší valutu. Populární způsobem těžby je farma s pomocí videokaret, ovšem, podle mých výpočtů je cloudový mining mnohem výhodnější," řekl.


    Dmitrij plánuje provozovat mining i po zakončení školy.


    „Když jsem začal s miningem, bylo to pro mě prostě hobby. Přestože těžba kryptovalut je velmi zisková, tak pro velký příjem je potřeba hodně vkládat. Ano, po škole budu s miningem pokračovat, zvýším investice," říká Dmitrij.


    IT specialista


    Za podmínky anonymity hovořil s RT IT specialista z Moskvy. Ten těží od roku 2016.



    „Zdaleka největší část výpočetní techniky (více než 80 %) mají seriózní obchodníci, kteří mají velké finanční prostředky a drahá datová centra, která vytvořili techničtí specialisté. 10 % je malý byznys s prostory o rozměru garáže či malého skladu. Ostatní jsou dobrodruzi jako já s nevelkými vklady a malými možnostmi," vysvětlil.

    Tento specialista si myslí, že ne všem, kdo se rozhodl začít s miningem kryptovalut na vrcholu popularity, se podaří kompenzovat výdaje.


    „ Penzisté, školáci a další kategorie lidí se z velké části začali o to zajímat v momentě růstu popularity miningu o tomto létě. To bylo spojeno s prudkým růstem kryptovaluty Ethereum. Mnozí z těchto nováčků pravděpodobně nedokážou vrátit všechny své prostředky," myslí si specialista.


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑