• Vybrat den

  Únor 2018
  Po Út St Čt So Ne

  Juncker nezmínil USA jako zemi, s kterou by EU chtěla vést obchod

  13-9-2017 Sputnik CZ 30 194 slov zprávy
   

  „Evropa byla vždy zajímavým ekonomickým prostranstvím… Nedávno jsme uzavřeli obchodní dohodu s Kanadou, která začne být předběžně používána od příštího týdne," řekl Juncker, když vystupoval s programovou řečí na plenární schůzi Evropského parlamentu ve Štrasburku.  „Našli jsme politickou dohodu s Japonskem o budoucím ekonomickém partnerství, máme dobrou šanci na dosažení toho stejného s Mexikem a zeměmi Jižní Ameriky na konci tohoto roku. Nabízíme začátek obchodních jednání s Austrálií a Novým Zélandem. Chtěl bych, aby všechny tyto dohody byly dokončeny ke konci našeho mandátu (v roce 2019 — red.)," dodal.

  EU v současné době hledá cesty vzkříšení jednání s USA o zóně svobodného obchodu s EU (TTIP), které se fakticky dostaly do slepé uličky při administrativě Baracka Obamy. Zároveň se většina evropských specialistů domnívá, že Washington nepřistupuje k dostatečným ústupkům v regulování standardů produkce a v existující formě dohody o svobodném obchodu bude značně lépe USA než Evropě, což může uškodit evropskému průmyslu a zemědělství, které nevydrží konkurenci méně kvalitních, ale levnějších amerických produktů.


  „Chtěl bych, abychom zesílili náš evropský program v oblasti obchodu. Evropa je pro obchod otevřená, ale musí tam být vzájemnost. Musíme dostat tolik, kolik dáme," řekl Juncker.


  Zpět Zdroj Vytisknout
  All Rights Reserved For Stalose.com   Kontakt  |  mobilní verze stalose.com

  Invex News
  Nahoru ↑