• Vybrat den

  Únor 2018
  Po Út St Čt So Ne

  Súťaž v ruštine pre slovenských stredoškolákov

  13-9-2017 Zem & Vek 23 405 slov zprávy
   

  Veľvyslanectvo Ruska a Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave, Veľvyslanectvo Slovenska a Slovenský Inštutút v Moskve s podporou rady ruských a slovenských partnerských organizácií plánujú v období od 20. septembra do 31. októbra usporiadať vedomostný kvíz pre študentov oboch krajín, súťaž vo všeobecných znalostiach histórie oboch krajín.


  K účasti vo vedomostnom kvíze pozývajú slovenských študentov stredných škôl vo veku od 14 do 19 rokov, ktorí by mali podrobne odpovedať na 20 otázok V RUŠTINE o najdôležitejších historických udalostiach, o významných osobnostiach oboch krajín, ktoré prispeli k posilneniu stáročných tradícií priateľstva a partnerstva medzi našimi národmi. Otázky sú zoskupené do nasledujúcich tém:  „Všeobecné stránky histórie“, „Literatúra a filozofia“, „Kultúra a umenie“, „Vedecké a vzdelávacie väzby“, „Diplomacia“. Na základe výsledkov kvízu budú z každej strany určení 5 víťazi a 10 držitelia vedľajších cien. Pre slovenské deti bude hlavnou cenou zájazd do Ruska, pre ruských školákov zájazd na Slovensko. Otázky budú k dispozícii od 20. septembra na oficiálnej stránke Veľvyslanectva Ruska na Slovensku www.slovakia.mid.ru, ako aj na jeho Facebooku www.facebook.com/ambasadarus.


  Odpovede na kvízové otázky (vo formáte DOC alebo PDF, len v ruštine) posielajte najneskôr do 31. októbra na e-mailovú adresu Ruského centra vedy a kultúry (RCVK) [email protected]  kópiu treba poslať na adresu [email protected] s označením „Kvíz“).  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].


  UPOZORNENIE
  Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.


  Zem a Vek

  Zopár slov o autorovi...  Zpět Zdroj Vytisknout
  All Rights Reserved For Stalose.com   Kontakt  |  mobilní verze stalose.com

  Invex News
  Nahoru ↑