• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Seznam zemí, ve kterých chtěl John McCain vyvolat válku

    28-7-2017 Svobodné Noviny 140 1040 slov zprávy
     

    Začátkem tohoto týdne byl notoricky známý válečný jestřáb, americký senátor John McCain diagnostikován rakovinou mozku.        


    Zatímco liberální a konzervativní establishment posílá své pozdravy, Geopolitics Alert namísto toho sestavil seznam důvodů, proč nás McCain nezajímá.


    Seznam je samozřejmě historií všech případů, kdy McCain vyzýval k intervenci pod vedením USA po celém světě. Existuje samozřejmě dlouhá historie, a tak jsme sestavili největší příklady od Evropy po Asii.


    Začneme nejdříve se zjevnými válkami.


    Afghánistán a Irák             

    Je zřejmé, že každý americký senátor (kromě kalifornské Barbary Leeové) hlasoval pro to, aby prezident George W. Bush dostal pravomoc napadnout Afghánistán po událostech z 11. září. Nicméně, McCain nebyl spokojen s tím, intervenovat pouze do Afghánistánu. Ne, měl další cíle v jeho mysli již den poté, co padly obě budovy WTC.


    Navzdory tvrzení McCaina v roce 2014, že „k irácké válce pravděpodobně nedojde,“ kdyby vyhrál republikánské primárky a pak všeobecné volby v roce 2000, toho tvrzení se zdá být směšné. 12. září 2001 se McCain objevil na MSNBC a představil dlouhý seznam zemí, které považoval za „bezpečný přístav“ pro skupiny jako Al-Kájda. Tento seznam zahrnoval i Irák a několik dalších zemí, které se na seznamu objevily později.


    Sýrie

    Další zemí na seznamu v roce 2001 byla samozřejmě Sýrie. Nyní, Bushův režim by možná nikdy neměl šanci pokračovat ve svrhávání zemí na Středním východě (díky neúspěchu v Iráku a odhalením, že tato válka byla prodána veřejnosti lhaním). Ale McCain zdánlivě nikdy neztrácel svou nenávist k Bašáru Asadovi.


    Krátce poté, co v Sýrii „vybuchlo“ arabské jako, McCain – a jeho stálý partner v oblasti válečných zločinů Lindsey Grahamová – rychle nalezli komunikační kanály se „syrskou opozicí“. Jen pár měsíců poté, co USA podpořily protesty v Sýrii, McCain a Grahamová začali volat po tom, aby zbraně proudily svobodné syrské armádě a dalším povstaleckým skupinám.


    Libye

    McCainovy plány v Sýrii nikdy nedokázaly fungovat tak, jak by chtěl, ale pravděpodobně věděl, že nikdy neměly přinést pozitivní výsledek. Pokud se McCain nechtěl podílet na Iráku, aby dokázal své tvrzení, měl další novější příklad, který mohl použít: zásah NATO v Libyi.



    Bylo to méně než rok, co se McCain chtěl zbavit syrského takfirisu, když podpořil bombardování a bezletovou zónu v Libyi. McCain dokonce chtěl tvrdší kroky proti této zemi, která se stala anarchistickým divokým západem, který je domovem všech druhů hrůz od Islámského státu po nové obchody s otroky.


    Západní a střední Afrika

    McCain je šampiónem „války proti teroru“ v jiných částech Afriky. Zatímco McCain přímo nepodporoval teroristy v některých zemích Afriky, stále požadoval větší zásah USA na celém kontinentu.


    Tento seznam zahrnuje země zabývající se islámskými povstalci, jako je Mali. McCain také požadoval „nasazení specializovaných sil“ na záchranu dívek unesených skupinou Boko Haram v Nigérii a zásah do Súdánu, kde McCain a jeho manželka nějakou dobu investovali peníze.


    Írán

    Další země na seznamu nenáviděných národů, kterou původně podal Bushův ministr obrany Paul Wolfowitz a je také další dlouhodobý cíl McCaina, je samozřejmě Írán.


    Ačkoli McCain vždy říkal, že se „modlí“, aby nikdy nebyla válka s Íránem, tento muž neustále volá a dokonce žertuje o bombardování země, když má pocit, že je správná nálada. Pravdou je, že postoje McCaina vůči Íránu jsou tak nepřátelské, že i vlajkové neokonzervativní instituce, jako je Institut Cato, si myslí, že je McCain příliš radikální.


    Bosna a Kosovo         

    McCain však není spokojen s tím jen podporovat salafistické džihádisty v tradičních středoafrických a severoafrických divadlech. Zároveň podpořil následné radikály za hranicemi Evropy. Tento trend skutečně začal v polovině devadesátých let, kdy byl McCain vokálním příznivcem války prezidenta Billa Clintona v Bosně.


    Mnoho muslimů cestujících do Bosny, kteří se připojili k mudžáhidům, se v uplynulých letech spojilo se skupinami, jako je Islámský stát. A vlajky Islámského státu můžeme občas vidět v sunnitských oblastech Bosny. McCain stále podporoval potenciální hnutí takfiri, v nedávné době obvinil Rusko z narušování místních záležitostí a požadoval další zásah USA do země.


    McCain učinil podobná rozhodnutí, když prosazoval intervenci USA v Kosovu koncem devadesátých let. V kosovském konfliktu, McCain podpořil kosovskou osvobozeneckou armádu: genocidní džihádistickou organizaci s vazbami na Al-Kájdu pod vedením Usama bin Ládina.


    Ukrajina

    Nenechte se zmást, jestli si myslíte, že McCain pouze podporuje džihádisty ve východní Evropě! Zároveň podporuje zjevné nacisty, působící jako jednotky smrti v Kyjevě v probíhajícím ukrajinském konfliktu.


    Tento směr samozřejmě začal v roce 2014, ale McCain nadále slibuje podporu kyjevských zločinů v regionu Donbas až dodnes. To vše je součástí většího záměru McCaina, který se soustředí na Rusko – na zemi, o které věří, že řídí separatisty ve východní Ukrajině.


    Rusko

    Příběh o McCainově nenávisti vůči Rusku se opakuje už od studené války. Nebudeme řešit McCainův strach z komunismu, který se přeměnil do obecné rusofobie. Ale řekneme, že McCain neměl mnoho výmluv, aby se zaměřil na to, aby se Moskva stala hrozbou na 15-20 let.


    To se změnilo v roce 2008 válkou v Jižní Osetii mezi Gruzií a Ruskem. Během tohoto konfliktu byl McCain nejhlasitějším hlasem, podle něhož by USA „měly okamžitě volat po schůzi Severoatlantické rady, aby zhodnotila bezpečnost Gruzie a opatření, která by mohlo přijmout NATO, za účelem stabilizace této velmi nebezpečné situace.“


    Stejná situace se opakovala i na Ukrajině v roce 2014, ale nejhorší McCainovy připomínky přišly letos. Jakmile americká zpravodajská komunita obvinila Rusko ze zasahování do  amerických voleb v roce 2016 – a to bez jakýchkoli důkazů – McCain jako první prohlásil, že tato událost byla „aktem války“.


    Severní Korea

    Korejská lidově demokratická republika (KLDR/Severní Korea) byla rovněž častým cílem McCaina. Ale v nedávné době, restulovaný „protivník Trumpa“ McCain byl zcela pro šablonu nového režimu. Vyzývajíc Trumpa k úderu na tuto jaderně vyzbrojenou zemi.


    Bonus: Čína

    Čína je trochu ve třídě McCaina, který v minulosti učinil podivné nejasné hrozby vůči této zemi. Jako když „arabské jaro přichází do Číny“, ať už to znamená cokoli. Čína může být cílem na okraji McCaina, ale on stále podporuje povzbuzování země k tomuto dni. Vyzývajíc k věcem, jako je „svobodné navigační cvičení“ a další námořní cvičení v Jihočínském moři.


    Takže v souhrnu, když se někdy někdo ptá, proč Vás nezajímá, že McCainovi dochází čas, ukažte mu tento článek. McCain podporoval šíření smrti po celém světě. Den, kdy opustí Kongres, bude vítězstvím lidské rasy.



    (Geopoliticsalert.com/ svobodnenoviny.eu)















    Podobné články




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑